Adrian Świątek Adrian Świątek

Adrian Świątek (© fot. Łukasz Kasprzak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Łódzka Szkoła Mistrzostwa Sportowego wysłała do ŁKS pismo, w którym domaga się pieniędzy za wyszkolenie... Adriana Świątka (taki przepis obejmuje zawodników do 23. roku życia), obecnego gracza Górnika Zabrze.

Z pozoru sytuacja wydaje się niedorzeczna, ale...

SMS przekazał Świątka do ŁKS bezpłatnie, ale warunkiem umowy miała być jego pięcioletnia gra w klubie z al. Unii. Jednak w zimowym okresie łódzkim działaczom nie udało się utrzymać zawodnika, nie płacili mu pensji przez trzy miesiące i piłkarz wniósł sprawę do PZPN. Piłkarska centrala stanęła po stronie napastnika i rozwiązała kontrakt z winy klubu. Oczywiście obecni działacze ŁKS nie mieli z tą sprawą nic wspólnego, ale nie wolno zapominać, że przejęli klub z dobrodziejstwem inwentarza. A to oznacza, że także z problemami po poprzednikach. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w ŁKS mówią, że to bzdurne żądanie i nie zamierzają płacić. Pewnie sprawą zajmie się wkrótce Sąd Polubowny PZPN.

W ŁKS nie powinni się jednak dziwić, że kluby walczą o każdy grosz, bo sami przecież o to zabiegali. Wszak nie tak dawno temu szefowie ełkaesiaków walczyli jak lwy o kasę za wyszkolenie Łukasza Gikiewicza (jego również przejęli po poprzednikach). Także w tym przypadku nie miało znaczenia, że Gikiewicz zmieniał klub jako wolny zawodnik.

A w sprawie Świątka gra idzie o znaczne pieniądze, wszak obecnie napastnik wyceniany jest na rynku transferowym na 600-800 tysięcy złotych. Wiele wskazuje na to, że teraz to łodzianie staną po drugiej stronie barykady.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obserwaor (gość)

"Rajtuz - Wojtas T." jeździ po Chojnach z kolegami z ŁKSu i bije Widzewiaków (kilku na jednego). Taki kozak z niego.

RTK (gość)

to pomnożenie pensji zawodnik z czasu gry w SMS x 12 (miesiecy) i jakis współczynnik zależny od wieku. Podejrzewam że za dużo to Świątek w SMS nie zarabiał zatem suma nie będzie pokaźna. Druga sprawa to Świątek przyszedł do ŁKS ze Stali Głowno, do której odszedł z SMS.