ŁKS - Polonia Bytom 1:2. Pierwsza sparingowa porażka łodzian

PAS (opr.wm)
ŁKS przegrał pierwszy sparing
Piłkarze ŁKS rozegrali w środę kolejny sparing. Tym razem przeciwnikiem łodzian była drugoligowa Polonia Bytom. ŁKS grał dobrze, jednak mecz ostatecznie wygrała Polonia 1:2.

Środowa porażka ŁKS w sparingu z Polonią jest pierwszą porażką łodzian w okresie zimowych przygotowań do rundy wiosennej IV ligi. Trzeba jednak pamiętać, że Polonia to najsilniejszy z dotychczasowych rywali ŁKS. Na dodatek w Gutowie Małym ŁKS wystąpił bez kilku podstawowych zawodników m.in. Adriana Kasztelana, Radosława Jurkowskiego, Szymona Salskiego i Pawła Hajduczka.

ŁKS dobrze rozpoczął sparing i już w 5 minucie Aleksander Ślęzak zdobył gola dającego łodzianom prowadzenie. Jednak Polonia potrzebowała tylko siedmiu minut na doprowadzenie do remisu. Wyrównującego gola zdobył Bartłomiej Setlak. Mimo to, ŁKS nie przestraszył się sporo mocniejszego rywala i przez długi czas utrzymywał się remis 1:1. Niestety w 85 minucie drugiego gola dla Polonii zdobył Robert Wojsyk.

W środę w ŁKS wystąpił m.in. testowany pomocnik Concordii Piotrków Tryb., Kamil Mazurkiewicz. Piłkarz popełnił jednak błąd przy jednym ze straconych goli i czeka go rozmowa z trenerem.

Po spotkaniu Grzegorz Kurdziel, trener Polonii, bardzo chwalił łódzką drużynę. Mówił, że łodzianie mają dobrze rozumiejący się, konstruujący szybkie akcje zespół, w którym na szczególne wyróżnienie zasłużył sobie Dawid Sarafiński.

Natomiast prowadzący ŁKS Wojciech Robaszek pozytywnie ocenił postawę dwóch juniorów akademii ŁKS: Owczarka i Pędziwiatra.

ŁKS - Polonia Bytom 1:2 (1:1)
1:0 - Ślęzak (5), 1:1 - Setlak (12), 1:2 - Wojsyk (85).
ŁKS: Przybyski (46. Sekuterski) - Śłyścio, Ślęzak, Waleńcik (46, Zimoń), Mordalski (55, Majcherowicz) - Żytek, Adamski, Mazurkiewicz, Sarafiński - Patora (67, Owczarek), Okoński (67, Pędziwiatr).