ŁKS Łomża - ŁKS Łódź 0:0. Lider stracił dwa punkty

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź pojechał do Łomży w roli faworyta
ŁKS Łódź pojechał do Łomży w roli faworyta Paweł Łacheta/archiwum Dziennika Łódzkiego
ŁKS Łódź, lider trzecioligowej tabeli, zremisował w niedzielę w Łomży z tamtejszym ŁKS 0:0.

Początkowe minuty meczu były nerwowe. Pierwsi okazję do zdobycia gola mieli goście. Damian Guzik próbował przelobować bramkarza gospodarzy, ale minimalnie spudłował. Potem groźnie strzelał Aleksander Ślęzak. Piłka odbiła się jeszcze od Reinaldo Melao i Oliwier Wienczatek zdołał ją odbić.

W ostatniej minucie pierwszej połowy znakomitą okazję na gola mieli piłkarze z Łomży. Reinaldo Melao spudłował jednak z pięciu metrów.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Obie drużyny szukały okazji na zdobycie gola. W 58. minucie Michał Kołba popisał się fantastyczną interwencją broniąc strzał Pawła Drażby.

Im bliżej końca meczu, tym na boisku było coraz bardziej nerwowo. Pod koniec spotkania łodzianie dwukrotnie obejrzeli żółte kartoniki. Do końca meczu bramki już jednak nie padły.

ŁKS Łomża - ŁKS Łódź 0:0

ŁKS Łomża: Oliwier Wienczatek – Reinaldo Melao, Konrad Kamienowski, Paweł Wasiulewski, Maciej Wasilewski – Rafał Maćkowski, Albert Rydzewski (81, Daniel Kacprzyk), Mariusz Baranowski, Damian Gałązka, Przemysław Olesiński (88, Daji Kimura)– Paweł Drażba.

ŁKS Łódź: Michał Kołba – Paweł Pyciak, Kamil Juraszek, Aleksander Ślęzak, Kamil Rozmus – Damian Guzik, Mateusz Gamrot (67, Dawid Sarafiński), Przemysław Kocot, Patryk Bryła (46, Maksym Kowal), Jakub Nowak –Jewhen Radionow.

Widzów: około 600