Tomasz Wieszczycki i Andrzej Pyrdoł oczekują, że ŁKS pokona kryzys

Tomasz Wieszczycki i Andrzej Pyrdoł oczekują, że ŁKS pokona kryzys (© fot. Krzysztof Szymczak )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pięciu czołowych zawodników nie zagra w środowym meczu ŁKS z Olimpią w Elblągu. Stawką spotkania jest awans do drugiej rundy Pucharu Polski.

Trener Andrzej Pyrdoł zdecydował, że w Łodzi pozostaną Bogusław Wyparło, Marcin Smoliński, Marcin Mię-ciel, Dariusz Kłus i Jakub Kosecki.

Choć do Elbląga Pyrdoł nie zabiera pięciu piłkarzy, zmian w podstawowej jedenastce w porównaniu z ostatnimi meczami może być więcej. Prawdopodobnie szansę gry od pierwszej minuty dostaną Paweł Waśków, Kamil Bendkowski, Michał Łabędzki, Damian Seweryn, Bartosz Romańczuk, Rafał Kujawa i Damian Pawlak.

Olimpia może okazać się trudnym rywalem dla osłabionej brakiem najlepszych piłkarzy ełkaesiaków. W elbląskiej drużynie występuje m.in. Krzysztof Sobieraj, były obrońca Arki Gdynia. Mocnym punktem powinien być też bardzo utalentowany młody bramkarz Tomasz Kasprzik. Nie ulega jednak kwestii, że jeśli łodzianie odpadną z rozgrywek, to będzie to sensacja i jednocześnie... kompromitacja. Zespół trenera Pyrdoła jest w kryzysie, bo w dwóch ostatnich meczach w pierwszej lidze zdobył tylko jeden punkt. Środowy mecz jest zatem okazją do przełamania, ale porażka może jeszcze pogłębić kryzys.

Łódzki klub mało poważnie potraktował występy w Pucharze Polski, bo zespół do Elbląga wyjedzie dopiero w środę o godz. 8.30. Mecz na stadionie Olimpii rozpocznie się o godz. 17.

Prawdopodobne składy

Olimpia:
Kasprzik - Loda, Dremluk, Sobieraj, Byrski - Bułka, Trela, Matwijów, Łukasz Pietroń - Jackiewicz, Ambroziak. Trener: Tomasz Arteniuk.

ŁKS: Wasków - Bendkowski, Łabędzki, Adamski, Woźniczka - Seweryn, Obem, Mączyński, Romańczuk - Kujawa, Pawlak. Trener: Andrzej Pyrdoł.

Sędziuje: Piotr Wasielewski (Kalisz)

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: