Mieszkańcy Łodzi tłumnie przybyli w sobotę na ulice Piotrkowską, aby podczas trwania Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła "Light Move Festiwal 2012" ujrzeć miasto w całkiem innych kolorach. Odwiedzający Piotrkowską w sobotni wieczór mogli wysłuchać koncertu Michała Urbaniaka. Ulicę Piotrkowską w blasku kolorowych świateł będzie można zobaczyć także w niedzielę. Początek o godz. 18.30

Czytaj także

  Komentarze (11)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  marek (gość)

  Ten festiwal pokazuje, ze centrum Łodzi może zyć, że ludzie chcą tam przychodzic i spedzać czas. Trezba tylko coś w tej przestrzeni organizować i ja uatrakcyjniać. Ta impreza byął wspaniała widac było wielu ludzi. Centrum miasta potrezbuje rewitalizacji zarowno tej materialnej - chodniki, kamienice, kwioaty, zielen gazony, dobry transport publiczny jak i tej kulturalnej czyli imprez na poziomie. Widac ze chetni są.

  realista (gość) (aga)

  Mimo że pomysł z organizacją koncertu w witrynie kamienicy, to jednak było to mało wygodne dla widzów. Lepiej, byłoby zorganizować jakąś małą scenę, albo zrobić to na parterze, tak żeby można było oglądać artystów, a nie sufit i mikrofony. Podczas koncertu największą klasę pokazał kierowca i pasażer rikszy, który w swojej inteligencji i spostrzegawczości nie potrafił ominąć tego odcinka, więc wjechał w tlum a pasażer wydzierał się na każdą osobę z osobna.

  aga (gość)

  Imoreza jest bardzo interesująca. Bardzo fajne były pokazy na Moniuszki i w Pasażu Schillera. Jednak uważam, że miasto nie dokońca wywiązało się z części organizacyjnej. Chodzi mi o dwie rzeczy:
  1.koncert Michała Urbaniaka, chyba nie powinien odbywać się na środku Piotrkowskiej, bo to spowodowało ogromy tłok i zakorkowanie tego fragmentu ulicy a oprócz tego na kamienicy pod numerem 77 był pokaz świetlny, więc dwa tłumy obok siebie to "trochę" za dużo.
  2. wydaje mi sie, że podczas takiej ulicznej imprezy ruch dla samochodów powinien być zamknięty bezwzględnie, uważam za niedopuszczalne, żeby samochody wjeżdżały w tłum i przejeżdżały ludziom po piętach.
  Chciałabym, żeby takie imprezy się odbywała jak najczęściej, ale liczę również na to, że miasto zaangażuje sie w ich organizację, poprzez utrzymanie porządku i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom.

  Michał (gość)

  Łódzka secesja jest przepiękna a w takiej oprawie widać to piękno wieczorem.
  Trzeba jeszcze dużo nakładów żeby wyremontować kamienice na całej Piotrkowskiej i zrobić takie oświetlenie na stałe, ale chyba warto ?

  hohoho (gość)

  Autentyczne zainteresowanie wzbudził - tłumy łodzian ale i obcokrajowcy się pojawiali. Ciekawe wydarzenie, pozytywnie przedstawione nawet w wiadomościach TVP. Koszt nieznany, lecz przynajmniej dobrze zainwestowany.

  Podatnik ,czsem płatnik (gość)

  co roku chcemy ten festiwal może tylko w innym terminie bo pogoda może być gorsza.