Tegoroczny Light Move Festival w Łodzi odbędzie się na przełomie września i października. Motywem przewodnim festiwalu światła będzie hasło "No Limits - Szlakiem Awangardy".

Tegorocznym tematem przewodnim Light Move Festivalu będzie „No limits szlakiem awangardy". Jest to jedna z największych tego rodzaju imprez w Europie. W tym roku termin festiwalu zaplanowano nieco wcześniej niż zwykle. Fundacja Lux Pro Monumentis zaprasza wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń na trzydniowe widowisko 29 września-1 października.

Light Move Festival za nami. Zobaczcie zdjęcia

- 2017 jest rokiem awangardy, a awangarda ma niesamowite znaczenie dla kształtowania kultury i sztuki. 30 marca zakończony zostanie nabór prac w dwóch kategoriach: projekcje wielkoformatowe oraz instalacje świetlne. Chcemy pokazać najpiękniejsze miejsca związane z historią i dziedzictwem kulturowym Łodzi i udowodnić, że działania twórcze mogą zmienić miasto. Czeka nas prawdziwa rewitalizacja światłem. - mówi Beata Konieczniak, pomysłodawca festiwalu i członek Rady Fundacji Lux Pro Monumentis.


Dzięki współpracy z największym Festiwalem Światła na świecie – Fête des Lumières w Lyonie – organizatorzy zestawią ze sobą twórczość łódzkich artystów, jak Władysław Strzemiński, Józef Robakowski i Antoni Mikołajczyk, z francuskimi twórcami sztuki awangardowej, a także pokażą najnowsze prace polskich i światowych artystów wizualnych.

LMF każdego dnia rozpoczyna się o godz. 18.45, a kończy o północy. Zwiedzający mogą podziwiać iluminacje, mappingi 2D/3D oraz instalacje bezpłatnie.

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!