W piątek w Łodzi pokaz laserowy rozpoczął Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła "Light Move Festival". Na ulicy Piotrkowskiej można podziwiać kamienice iluminowane kolorowymi światłami, projekcje multimedialne wyświetlane na ścianach kamienic. Light Move Festival 2012 potrwa w Łodzi do niedzieli.

W sobotę i w niedzielę po zapadnięciu zmroku (po godz. 18.30) będzie można zobaczyć pasaż Rubinsteina przy ul. Piotrkowskiej w nowej aranżacji świetlnej. Projekcje i świetlne mappingi zaplanowano też na ul. Moniuszki. W bramach ulic będzie można zaś zobaczyć projekcje wideo. Wyjątkowym wydarzeniem ma być koncert Michała Urbaniaka przy kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 86.

Light Move Festiwal 2012 w Łodzi. Sobota [ZDJĘCIA]

Weekend w Łodzi. Co robić 19-21 października?

Festiwal Światła na Piotrkowskiej. Zobacz sobotnie pokazy [ZDJĘCIA]

Festiwal Światła na Piotrkowskiej [ZDJĘCIA+FILM]

Czytaj także

  Komentarze (13)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Berecik z mocherku (gość)

  widziałem przepiękny pokaz laserów przy ulicy Moniuszki kazdy kto wątpi w ludzkie możliwości musi to zobaczyć! Długo nie trzeba się zastanawiać aby dojść do wniosku czy człowiek może stworzyć sztuczną mgłę, wg mnie z tego co widziałem można wyšwietlič przepiękny pas do lądowania w nieistniejącym miejsu i pilot będzie do czasu katastrofy i na ścieżce i na kursie.......Tu piękny pokaz zorganizowało kilku napaleńców, a co można zrobIć jak zaangażuje się czołowe mocarstwo świata wykorzystując technoliogię wojskową............

  Lodzianin1910 (gość)

  Bardzo fajna sprawa...kolorowa Lodz (nie mylic z pedalami)
  Ciekawe tylko czy aby nie za duzo kasy na to poszlo?

  dal (gość)

  Dużo kasy ma Zdanowska, więc funduje zabawę w światła, a za tydzień będzie płakać, że miasto nie ma pieniędzy. Od nowego roku podwyżki, wody, prądu, czynszu i biletów na komunikację miejską, no i remont Piotrkowskiej na święta. Pasuje ?

  Daltonista (gość)

  Robotnik potrzebuje chleba i igrzysk, o chleb coraz trudniej ale jeszcze jest,a widowiska zawsze mile widziane .Osobiście wole takie niż to na stadionie narodowym podczas pierwszej odsłony.Brawo Łódź moje ukochane brzydkie miasto czasęm jest piękne i nawet Bóg to docenia dając taka pogodę.

  turismus (gość)

  tak powinna Pietryna na co dzień wyglądać to może by przyciągnęło turystów do tej szarej Łodzi...a właściwie jestem o tym przekonany

  Jako łodzianin jestem dumny z tego festiwalu! (gość)

  Czuję dobrze spełniony obowiązek płacąc w Łodzi POdatki, bym potem mógł zadzierać do góry głowę podziwiając światła.
  By żyło się lepiej, by żyło się lepiej wszystkim !