Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Letnia Akademia Jazzu 2017. Koncerty w klubie Wytwórnia

Dariusz Pawłowski
Letnia Akademia Jazzu 2017
Letnia Akademia Jazzu 2017 materiały prasowe
Letnia Akademia Jazzu w klubie Wytwórnia w 2017 roku obchodzi jubileusz. 18 lipca rozpocznie się już 10 edycja imprezy, która jest najciekawszym łódzkim wydarzenie związanym z muzyką jazzową.

10. edycja Letniej Akademii Jazzu rozpocznie się we wtorek 18 lipca w łódzkim klubie Wytwórnia. W czasie dziewięciu wieczorów odbędzie się 15 koncertów.

Letnia Akademia Jazzu to, jak zawsze, spotkanie artystów uznanych, wybitnych, z różnych jazzowych światów z muzykami młodymi, utalentowanymi, ambitnymi. To również poszukiwanie tego, co w jazzie najbardziej żywe, emocjonujące, premierowe. Każdy koncertowy wieczór składa się z dwóch części; każdy to zderzenie nadziei z wirtuozerią i doświadczeniem.

Gwiazdami koncertu inaugurującego będą trzej wyjątkowi pianiści - Leszek Możdżer, Michael Wollny i Iiro Rantala. Ich koncert w Filharmonii Berlińskiej uważany jest za jeden z najlepszych występów i nagrań w historii muzyki jazzowej.

Na scenie przy ul. Łąkowej 29 widzowie zobaczą również Chinę Moses - wokalistkę z Kalifornii, córkę DeeDee Bridgewater, łączącą w swoich wykonaniach jazz, blues i soul. Premierowym wydarzeniem będzie projekt „Impressions On Górecki” przygotowany przez Maciej Obara Quartet. Saksofonista wziął na warsztat kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego, tworząc połączenie muzyki jazzowej i klasycznej. Drugim specjalnie dla Akademii stworzonym przedsięwzięciem będzie koncert pianisty Nikoli Kołodziejczyka, który przygotuje muzykę na Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO. Muzykom towarzyszyć będą Samuel Blaser, szwajcarski puzonista oraz trębacz Tomasz Dąbrowski.

Letnia Akademia Jazzu zaprasza na 15 koncertów w dziewięć wieczorów

Do Łodzi przyjedzie duet Marcin Masecki i Jerzy Rogiewicz ze wspólnym projektem „Ragtime”. Wytwórnia gościć będzie także trio Gadt/Chojnacki/Gradziuk, które zaprezentuje materiał z płyty „Reneissance”.

Wśród wykonawców u progu kariery uczestnicy festiwalu usłyszą Agę Derlak Trio, które otrzymało Fryderyka 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny debiut roku; Kamil Piotrowicz Sextet składający się z doświadczonej sekcji rytmicznej i młodych, ambitnych instrumentalistów stanowiących śmietankę nowej polskiej sceny jazzowej; Kuba Więcek Trio, którego wydana w marcu tego roku płyta „Another Raindrop” jest pierwszym debiutem w serii Polish Jazz od 28 lat, czy Cracow Jazz Collective - młody zespół z Krakowa pod przywództwem Mateusza Gawędy.

Nieodłącznym elementem festiwalu jest Intl Jazz Platform, czyli warsztaty jazzowe, podczas których spotkają się artyści z różnych krajów Europy, aby pod okiem wybitnych europejskich jazzmanów w ciągu czterech dni uczyć się, wspólnie tworzyć i wykonywać muzykę. W tym roku koncert mistrzowski w ramach Intl Jazz Platform da duet z Norwegii - wokalistka Sidsel Endresen i gitarzysta Stian Westerhus. A zakończeniem warsztatów będzie koncert uczestników Intl Jazz Platform.

Koncertom, jak zawsze, towarzyszą warsztaty i jam sessions. - Wyczekujemy tego w najwyższym stopniu profesjonalnego wydarzenia i wspieramy je rekordową kwotą dofinansowania, wynoszącą trzysta tysięcy złotych - zapewnił na konferencji prasowej Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto