Lekkoatletyka: Adam Kszczot zdobył brązowy medal w Barcelonie

Adam Kszczot zdobył brązowy medal w biegu na 800 m podczas Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Barcelonie. Zwycięzcą na tym dystansie został natomiast Marcin Lewandowski.

Wczorajszy (31 lipca) dzień podczas Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Barcelonie był dla Polaków niezwykle udany. Nasi lekkoatleci zdobyli cztery medale. Jednym z bohaterów był Adam Kszczot.
Zawodnik RKS-u Łódź zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal w biegu na 800 m. Kszczot startował w finale z ósmego toru i przez większość pierwszego okrążenia biegł na końcu. Nasz biegacz przyspieszył pod koniec tego "kółka" i przesunął się na 5. miejsce.

Kszczot finiszuje przed Holendrem

Podczas drugiego i zarazem decydującego okrążenia Adam Kszczot biegł jak cień za Marcinem Lewandowskim. Polacy trzymali się zewnętrznej i na ok. 150 m zaczęła się prawdziwa walka między nimi i Michaelem Rimmerem. Z tej trójki najszybszy okazał się Lewandowski, który wygrał z czasem 1.47,17 sek. Drugi linię mety minął Rimmer, a na trzeciej pozycji finiszował biegacz RKS-u Łódź.

Adam Kszczot na ostatnich metrach odparł atak Holendra Arnaouda Okkena i był bliżej drugiego Rimmera, niż przegrania z Okkenem. Czas Kszczota we wczorajszym biegu to 1.47,32 sek.

Dla Adama Kszczota brązowy medal, to kolejny taki krążek wywalczony w 2010 roku. W marcu reprezentant RKS-u Łódź był trzeci podczas Halowych Mistrzostw Świata w Ad-Dausze.

PR: wait... I: wait... L: wait... LD: wait... I: wait...wait... Rank: wait... Traffic: wait... Price: wait... C: wait...