Prof

Prof. Adam Dziki zapowiada remonty w szpitalu w Brzezinach (© Paweł Nowak/archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lekarz prof. Adam Dziki z Łodzi kupił większościowy pakiet udziałów szpitala w Brzezinach. Przejście powiatowego szpitala w ręce prywatnych właścicieli ma być dla szpitala ratunkiem i szansą na rozwój. To pierwsza taka transakcja w województwie łódzkim.

Władze powiatu brzezińskiego uważają, że nazwisko prof. Adama Dzikiego ma być gwarantem sukcesu.

Edmund Kotecki, starosta powiatu brzezińskiego mówi, że nowemu inwestorowi postawiono bardzo wygórowane warunki. Powiatu nie stać na dofinansowanie szpitala, ani na przeprowadzenie niezbędnych remontów, które są potrzebne, by szpital mógł zdobywać nowe kontrakty z NFZ. Jedyną szansą na rozwój placówki było sprzedanie części udziałów. Warunkiem było jednak przeprowadzenie inwestycji.

Powiat sprzedał 51 proc. udziałów w Powiatowym Centrum Zdrowia w Brzezinach za 4,68 mln zł. Tyle zapłacili inwestorzy: prof. Adam Dziki oraz łódzka firma Pelion, czyli dawna Polska Grupa Farmaceutyczna.

Prof. Dziki mówi, że inwestorzy stawiają na rozwoju szpitala, ale z pewnością zachowana zostanie stara struktura. Jeszcze w styczniu rozpocznie się remont bloku operacyjnego w starym budynku szpitala oraz remont oddziału ginekologiczno-położniczego i pediatrycznego, który jest w opłakanym stanie.

Powiat brzeziński zdecydował się także sprzedać spółce stary budynek szpitala. Spółka zapłaci za niego 1,9 mln zł. Pieniądze pozwolą na spłatę części starych długów, jeszcze sprzed przekształcenia szpitala. Główny budynek pozostanie w rękach starostwa. W przyszłości w szpitalu powstaną nowe oddziały m.in. związane z leczeniem chorób jelita grubego.

Prof. Adam Dziki jest kierownikiem kliniki chirurgii ogólnej i kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, często wykłada za granicą. Pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM przy placu Hallera. Jest też konsultantem wojewódzkim ds. chirurgii ogólnej województwa łódzkiego. Specjalizuje się w leczeniu chorób jelit, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów jelit.

Jest jednym ze stu honorowych członków prestiżowego Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgiczngo, a także członkiem Królewskiego Brytyjskiego Towarzystwa Chirurgicznego. Dwa lata temu złożono mu propozycję kierowania nowojorskim szpitalem Memorial Sloan-Kettering Cancer Center. Odmówił.

Źródło: Znany łódzki lekarz kupił szpital w Brzezinach

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (33)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zdrowy (gość) (yuyu)

obecnie szpital pana doktora ma 5 mln. długów, nie płaci za faktury i ma kredyt na 35 mln, teraz wyciąga od powiatu majatek w pstaci budynków szpitala i udziały spólki . brawo...brawo !!!!! naiwniaczki !!!

Asia (gość)

Super, nie znam tego lekarza ale znam trzy osoby którym życie uratował. Jest to najzdolniejszy i najlepszy lekarz od jelita w Polsce. Tacy powinni zarabiać i powinni mieć swoje szpitale.

KOSTEK (gość)

JAKO FACHOWIEC JEST DOBRY I TYLE. ZEBY WIEKSZOSC BYŁA TAKA JAK ON CZY JEGO KOLEDZY PO WACHU Z TEGO SZPITALA ON I DOKTOR MARCIN T. URATOEALI MI ZYCIE POZDRAWIAM Z WIELUNIA

KoniecKropka (gość) (m)

Pelion jest spółką akcyjną, a więc właściciele Peliona to akcjonariusze, którzy godziwie wynagradzają pracowników. Ta spólka należy do najbardziej transparentnych polskich firm - sprawdź najpierw, zanim coś napiszesz.

kiedy wreszcie (gość)

Dlaczego nie otworzy prywatnego szpitala samofinansującego się tylko zapewnia sobie kontrakty z NFZ? Kiedy skończy się to pasmo korupcyjne, dlaczego doktor G. ma mieć oskarżenia a inni skorumpowani nie? Kto za tym stoi "układ warszawski"idol Kwaśniewski , przekręty były już na etapie szpitala przy Hallera.Kiedy wreszcie CBA się tym zajmie??

chory (gość) (EE)

artykuł nie jest o zarobkach lekarzy ale o sprzedaży pakietu większościowego udziałów szpitala. I jest tam wyraźnie napisane że nie lekarz kupił ale koncern farmaceutyczny. ;)

sdf (gość)

w tym roku prawie wszystkie szpitale zostaną sprywatyzowane, a potem poczytajcie http://marucha.wordpress.com/2013/01/13/eutanazja-smieciowy-final-orkiestry-zycia/

ssafp (gość)

Oczywiście! Bo KAŻDY kto nie pracuje w fabryce od dzwonka do dzwonka,nie mieszka w kamienicy lub w wielkiej płycie i na dodatek w coś zainwestuje i się uda to jest ten BLE ,już nie jest kolegą i na pewno ukradł,oszukał ZUS,US, okradł wszystkie banki ,siedzi w domu i nic nie robi!!Opamaiętajcie się bo z tej zazdrości to zawału dostaniecie!