Lech Janerka wystąpił w Teatrze Małym [zdjęcia] Lech Janerka wystąpił w Teatrze Małym [zdjęcia]

(© Łukasz Ratajczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wokalista, lider oraz założyciel legendarnego zespołu Klaus Mitffoch wypełnił w niedzielę (11 września) do ostatniego krzesełka salę Teatru Małego.

Zobacz relację z koncertu Grzegorza Turnaua


Janerka swoją muzyczną karierę zaczynał u schyłku lat 70., kiedy to wraz z żoną Bożeną Janerką występował na odbywających się w tym czasie festiwalach muzyki studenckiej. W roku 79 Janerka założył zespół Klaus Mitffoch, z którym wydał płytę "Klaus Mitffoch". Na tym zakończyła się historia zespołu, lecz płyta żyła dalej własnym życiem, a album zwyciężył w ankiecie Magazynu Muzycznego wśród dziennikarzy na album trzydziestolecia i wśród czytelników magazynu Tylko Rock na album lat 80.

W 1986, po odejściu z zespołu, Janerka wydaje "Historię podwodną", płyta osiąga olbrzymi sukces, a niemal wszystkie zawarte na niej piosenki trafiają na listę przebojów. Kolejne albumy (Piosenki, Ur, Bruhaha, Dobranoc), nie odnoszą już tak zawrotnego sukcesu, dopiero wydany w 2002 roku "Fiu Fiu" zostaje dostrzeżony przez Związek Producentów Audio-Video, Akademie Fonograficzną, co przynosi Fryderyki w kilku kategoriach. W 2005 roku Janerka wydaje "Plagiaty", które także odnoszą sukces. Superjedynka, Grand Prix Yach Film Festiwal za teledysk do piosenki "Rower" oraz trzy Fryderyki, w tym najważniejszy w kategorii "Piosenka roku", to tylko najważniejsze z nagród, jakie otrzymało to wydawnictwo.

Wczorajszy koncert Lecha Janerki w Teatrze Małym był jak cała twórczość muzyka - trochę poza tym, co dzieje się na polskiej scenie muzycznej. Janerka udowadnia, że "z boku" nie znaczy źle, kiepsko czy słabo i swoją alternatywną twórczością przyciąga tłumy fanów w bardzo zróżnicowanym wieku znudzonych poczynaniami na polskiej scenie muzycznej.


Zobacz więcej relacji z koncertów w Łodzi:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!