Tomasz Pinkowski, Rodzinny Ogród Działkowy im Szymona Wachowiaka oraz Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji w Wągrowcu – to tegoroczni laureaci Nagrody Herbu Powiatu Wągrowieckiego z naszego miasta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tomasz Pinkowski, Rodzinny Ogród Działkowy im Szymona Wachowiaka oraz Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji w Wągrowcu – to tegoroczni laureaci Nagrody Herbu Powiatu Wągrowieckiego z naszego miasta. Decyzję o przyznaniu tego tytułu na wniosek Burmistrza Wągrowca podjął Zarząd Powiatu.


Zarząd Powiatu wysoko ocenił osiągnięcia laureatów Nagrody:
Rodzinny Ogród Działkowy im Szymona Wachowiaka, który może się pochwalić już ponad 70-letnią działalnością a na przełomie ostatnich kilku lat zdobył wiele wyróżnień i nagród na ogólnopolskich konkursach, m.in. tytuł Najlepszego Ogrodu Działkowego w kraju w 2002 r. W tym samym roku był również organizatorem Krajowych Dni Działkowca. Jest największym ogrodem działkowym w regionie pilskim zrzeszającym 368 działkowiczów.
Tomasz Pinkowski jest właścicielem jednej z największych prywatnych firm w Wągrowcu – firmy produkującej części do maszyn rolniczych, która zatrudnia ponad 100 osób, a w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działania. Jest aktywnym działaczem i jednym z większych sponsorów MKS „Nielba” Wągrowiec – awans naszych szczypiornistów do ekstraklasy oraz doskonała postawa naszych piłkarzy w tabeli II ligi to także w dużej mierze Jego zasługa. Sukcesy te niewątpliwie przyczyniły się do promocji Wągrowca oraz powiatu wągrowieckiego na terenie Polski.
Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji w Wągrowcu to firma z 62-letnią tradycją, która specjalizuje się w realizacji zadań służących ochronie środowiska, głównie z zakresu wód i gruntów. W ostatnich latach ta jednoosobowa spółka Skarbu Państwa współuczestniczyła m.in. w realizacji takich obiektów, jak: stadion z widownią w Wągrowcu, wągrowiecki Rynek, Gminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Kopaszynie.
Wręczenie Nagród nastąpi podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędzie się w Damasławku w niedzielę, 23 sierpnia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!