Oczyszczalnia ścieków jest spółką w 99 proc

Oczyszczalnia ścieków jest spółką w 99 proc. należącą do gminy Łódź. (© msm)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wyrok, w którym obecny prezes Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi, Krzysztof Szymański został uznany przez sąd za winnego, dotyczy dopuszczenia się pomówienia w celu poniżenia jednego z byłych prezesów SM "Czerwony Rynek". W spółdzielni Krzysztof Szymański był wówczas przewodniczącym rady nadzorczej.

W połowie września okazało się, że Krzysztof Szymański, prezes GOŚ mimo wyroku podpisał po powierzeniu mu obowiązków szefowania GOŚ, oświadczenie o tym, iż nie toczy się przeciwko niemu żadne postępowanie karne oraz że nie jest skazany żadnym wyrokiem karnym.

Witold Gerlicz, sekretarz rady nadzorczej GOŚ tłumaczy, że na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej prezes Szymański został poproszony o nowy wyciąg z Krajowego Rejestru Karnego. Prezes Szymański miał wystąpić po niego po 20 października, kiedy odbywająca się obecnie procedura wpisu powinna się już zakończyć. Jeśli na jego podstawie okaże się, że prezes oświadczył nieprawdę, nie będzie innej możliwości jak odwołanie go z piastowanej funkcji. Ostateczna decyzja zapadnie jednak po konsultacjach z przedstawicielami Łodzi, z którymi członkowie rady spotkają się jeszcze w tym miesiącu. Kolejne posiedzenia rady jest planowane na koniec października.

Czytaj także

  Komentarze (27)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Dociekliwy (gość)

  No właśnie a może to nie synek a córeczka ? A może braciszek? A może ojczulek, a co powiecie o mamusce. No dobra ujawnijcie się które to takie madre?

  kot (gość) (Cenzor)

  A ty czyim jestes synkiem Cenzor? Widac rodzice zapomnieli ci wpoic, ze zly to ptak co wlasne gniazdo kala.Od takich wlasnie nalezaloby redukcje w GOS zaczac. Czy sprzataczka gorzej sprzata, bo jest zona elektryka, czy kierowcy? Typowy "kundlizm" z ciebie wychodzi (to z Wankowicza, jakbys nie wiedzial).

  bezsenny (gość) (firmowy)

  Czyżby ktoś cierpiał na bezsenność, a później w stanie agonalnym próbował się wykazywać w pracy na sztucznie wykreowanym stanowisku? Akurat w GOŚ nie potrzeba aż tak wyszkolonych bezpośrednio na stanowiskach pracowniczych osób. Poza tym, kto dopuści stażystę, czy też ucznia do pracy na żywym organizmie? Chyba, że sam kierownik szkoły...

  Kopista (gość)

  Odpowiedzi!!!
  Odpowiedzi!!!
  Ad 1. Wyrok można mieć. Można mieć tez wyrok że jest sie winnym. Ale Szymański nie jest karany, bo sąd odstąpił od wymierzenia kary. Ad 2. Rada Nadz. nie przeprowadziła ponownego konkursu bo już w poprzednim zrobili za dużo przekrętów i bali się, że przegną. Wyciągnęli Kowalewskiego z rękawa, dosłownie znikąd, nawet w konkursie oficjalnie nie startował a tu nagle...wygrywa. Grubymi nićmi szyte ale po partyjnej linii poszło. Ad 3. Spółka miejska prezesa mieć musi. Wstawili więc szybko na miejsce jedyną najbardziej kompetentną pod ręką osobę. Ad 4. Nie wiem za co odpowiada ale jest z PO więc za nic nie musi odpowiadać. Ad 5. Szymański nie złożył fałszywych zeznań - skoro ma w ręku ZAŚWIADCZENIE że nie figuruje w rejestrze karanych to jak może OŚWIADCZAĆ że figuruje? Co by nie zrobił byłoby źle. Ale to i tak na rękę PYTCE (co to się stara o żółte papiery żeby uniknąć odpowiedzialności) i Kowalewskiemu który nie może się pogodzić z tym że nawet polityczne plecy nie pomogły

  Kopista (gość)

  1. Dlaczego RN GOŚ kierowana przez Pana W. Krenca powierzyła stanowisko prezesa GOŚ w Łodzi Panu K. Szymańskiemu mimo wyroku, w którym został on uznany przez sąd za winnego? 2. Dlaczego RN GOŚ nie przeprowadziła ponownego konkursu lub nie wybrała kandydata na prezesa GOŚ spośród kandydatów spełniających wymogi formalne z poprzedniego konkursu. 3. Kto zatwierdził z ramienia RN GOŚ i namaścił ze strony UMŁ kandydaturę poprzedniego prezesa Pana R. Kowalewskiego oraz Pana K. Szymańskiego, ten ostatni był już prezesem GOŚ? 4. Za co odpowiada Pan Marek Cieślak, który jest też przedstawicielem Miasta (a także łódzkiego... Caritasu) w GOŚ? 5.Kto imiennie odpowiada za te świadome błędy personalne oraz jakie będą wnioski dyscyplinarne dla tych osób? 5. Kto powierza dysponowanie publicznymi pieniędzmi osobom, którym grozi odpowiedzialność karna za przestępstwo składania fałszywych zeznań lub osobom, na którym ciąży prawomocny wyrok karny, polega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Wnerwiony GOS (gość)

  Zewald - spać nie możesz??? szkoła ci sie ubzdurała, w lodzi jest technikum mechaniczne, elektryczne i to wystarcza a obsługi uczysz sie ośle jeden na stanowisku a nie w szkole.

  firmowy (gość)

  Skoro to takie 'rodzinne' przedsiębiorstwo to nic dziwnego, że Kowalewskiego związkowcy pogonili.... Powstałaby szkoła i kadra by szła do roboty w firmie, ale wtedy dla związkowych rodzinek nie byłoby etatów. Dlatego chcą się pozbyć też Zewalda...

  Lodzianin (gość)

  Do Andrzeja - mało jeszcze płacisz???? po prywatyzacji cena ścieków podniesie się minimum o 100%

  Cenzor (gość)

  Trochę racji jest złymi rodzinami najbardziej znane to dyrektor i żona, głowna księgowa i mąż robotnik, emerytka g.ksiegowa i synek księgowy, córeczka sekretarka i mamusia pracownik umysłowy, sekretarka i mąż kierowca, robotnik i mamusia w biurze, kadrowa i mąż inżynier, elektryk i żona sprzątaczka, sprzątaczka i mąż kierowca, mamusia radna i synek zewaldzik, tatus specjalista synek elaktronik, braci tez jest sporo,mozna by tak długo ale te są najważniejsze i redukcja tu się powinna zacząć. Czasami takie powiązania rodzinne są korzystne ale na GOSIU to średnio w wielu przypadkach jest to chore i niesprawiedliwe bo wiadomo mamusia zadba o podwyżkę dla synka czy córeczki.