Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koszulka dla rowerzystów - studenci PŁ wygrali Cisco Challenge 2016

dem
Studenci PŁ wygrali Cisco Challenge 2016
Studenci PŁ wygrali Cisco Challenge 2016
Koszulka dla rowerzystów to pomysł studentów PŁ. Zapewniła ona zwycięstwo Politechniki Łódzkiej podczas Cisco Challenge 2016. W finale brało udział 7 drużyn - 6 z AGH i tylko jedna spoza - czyli nasza z PŁ.

Politechnika Łódzka wygrała Cisco Challenge 2016, które rozegrano w Krakowie. Drużyna PŁ składa się wyłącznie z obcokrajowców pochodzących z Ameryki Łacińskiej, stypendystów Erasmus Mundus projektu LAMENITEC.

Federico Navarrete, Alfredo Celso, Enrique Hernández są stypendystami programu Erasmus Mundus LAMENITEC (Latin American students Exchange-to-Europe scheme), którego partnerem jest Politechnika Łódzka, a koordynatorem jest prof. Andrzej Napieralski z Katedry Mikroelektroniki i Technik Informacyjnych.

Studiują informatykę na Wydziale EEIA w ramach Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Alfredo Celso i Federico Navarrete pochodzą z Salwadoru, Enrique Hernández z Nikaragui. W Łodzi pozostaną do momentu obrony magisterskiej pracy dyplomowej.

Studenci planują rozwinąć konkursowy projekt, z którym pojadą na finał do Paryża. W czasie wakacji dostali zaproszenie do kwatery głównej Cisco do Kalifornii, gdzie będą się starać o wsparcie potrzebne na założenie i rozwój start-upu. Federico bierze również udział w konkursie Imagine Cup.

Naszym celem było stworzenie czegoś nowatorskiego, atrakcyjnego, użytecznego, prostego w produkcji i oczywiście taniego. Zainteresowaliśmy się inteligentną odzieżą, czyli taką, w którą wbudowuje się elektronikę – mówi Alfredo Celso

Do konkursu Cisco Swith Up Challenge przygotowali projekt FireFly T-shirt. Jak mówią zainspirowały ich zajęcia z przedmiotu Pervasive Computing prowadzone przez dr. Andrzeja Romanowskiego z Instytutu Informatyki Stosowanej.

W ramach tego przedmiotu powstał pierwszy prototyp inteligentnej koszulki dla rowerzystów poprawiającej ich widoczność, sygnalizującej wykonywanie manewrów i podnoszącej ich bezpieczeństwo. W tej fazie projektu sterownik w kierownicy pozwala włączać migacze z diod, które są wszyte w tył koszulki. Kolejnym krokiem jest sterowanie z poziomu smartfona a także sterowanie głosem - mówi dr inż. Andrzej Romanowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto