Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kosze jak zaczarowane, złoto gospodarzy i Łasku

Artykuł sponsorowany
Mistrzowie z pabianickiego gimnazjum w towarzystwie marszałka Witolda Stępnia i wiceprezydenta Grzegorza Mackiewicza
Wyłoniono zwycięzców Orlikowej Ligi Mistrzów w koszykówce dziewcząt i chłopców

Na wysokim poziomie stały rozgrywane w Pabianicach finały Orlikowej Ligi Mistrzów w koszykówce. Były emocje, mecze pełne dramaturgii i nerwów. To właśnie zdenerwowanie powodowało, że niekiedy kosze były dla młodych zawodników jak zaczarowane. Grano cztery kwarty po pięć minut, a zdarzały się wyniki zaskakujące, jak np. 12:1 po dwóch kwartach w meczu dziewcząt Pabianic i Skierniewic.
Byliśmy też świadkami dogrywki w meczu chłopców Ujazdu i Wieruszowa. Drużyna z Ujazdu zyskała sympatię widzów. To także zdolni piłkarze.

Złote medale trafiły w godne ręce. Wygrały utalentowane dziewczęta z Łasku-Kolumny i chłopcy z Pabianic. Mieli godnych rywali w postaci srebrnych medalistów - dziewcząt z Pabianic i chłopców ze Skierniewic.
Z młodzieżą pracują wybitni szkoleniowcy, jak chociażby Wiesław Wincek, swego czasu prowadzący drużyny w ekstraklasie. Zaangażowanie młodych ludzi i ich opiekunów docenił marszałek Witold Stępień, który wręczał nagrody razem z wiceprezydentem Pabianic Grzegorzem Mackiewiczem.
Turniej uświetnił występ grupy tanecznej Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach, prowadzonej przez instruktor Beatę Stasiak.