(© pixabay.com)

Witold Stępień, marszałek województwa, ogłosił konkurs plastyczny na pracę promującą kolej jako ekologiczny środek transportu. Konkurs skierowany jest do dzieci uczących się w szkołach podstawowych. Także Regionalne Centrum Polityki Społecznej przygotowało konkurs, w którym wziąć udział mogą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.

Nagrodą dla 60 uczniów – i ich opiekunów - będzie wyjazd promocyjny koleją w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” na trasie: Łódź - Łask - Łódź w dniu 10 czerwca 2017 r. Wyjazd połączony będzie ze zwiedzaniem Łasku - trasami „Śladami rodu Łaskich po parku Miejskim” oraz „Historia Łasku w tablicach ujęta” - oraz okolic miasta (m.in.: młynu w Kozubach, Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Dolina Grabi”, ujścia Grabi do Widawki).

Nie będzie to nudne zwiedzanie! Laureaci konkursu wezmą udział w turystycznym queście, który pozwoli im poznawać okolice i historię podczas gry w terenie - wyśmienita zabawa łączy z nieszablonową turystyką. Wszyscy uczestnicy otrzymają questowe ulotki, które będą mapą i listą wskazówek. Aby rozwikłać wszystkie tajemnice przydadzą się umiejętności rozwiązywania łamigłówek, gier słownych oraz instynkt poszukiwacza przygód. Grupie będzie towarzyszył przewodnik, który swoją wiedzą uatrakcyjni przemierzany szlak.

Organizator przyzna łącznie 60 nagród dla autorów zwycięskich prac w dwóch grupach wiekowych: klasa I-III i IV-VI. Warunkiem uczestnictwa w konkursie plastycznym jest wykonanie pracy w formacie A3/A4, w technice malarstwo/rysunek. Jedna szkoła podstawowa może zgłosić - do 21 kwietnia 2017 r. - maksymalnie 6 prac.
Prace należy nadsyłać na adres: Dagmara Piestrzyńska, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Infrastruktury Wydział Transportu Szynowego, al. Piłsudskiego 12 / 90-051 Łódź. Szczegóły – tel. 42 291 97 25.

Z kolei Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza dzieci oraz młodzież z rodzin zastępczych i wielodzietnych do udziału w konkursie plastyczno-literackim w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodziny. Prace należy przesyłać do siedziby RCPS w Łodzi, przy ul. Snycerskiej 8, 90-302 Łódź, do 10 marca 2017 r. Dzieci w wieku od 3 do 10 lat mają zilustrować temat: „Moje wymarzone wakacje”. Dzieci i młodzież w wieku 11-18 lat - „Wyprawa moich marzeń”. Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat mogą zaprezentować w dowolnej formie „Krajobraz zaklęty w słowach”. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - www.rcpslodz.pl w zakładce aktualności. Informacje o konkursie można także uzyskać pod nr. tel. 42 203-48-77.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!