Siedmiu przedsiębiorców z łódzkiego, którzy osiągnęli sukces w biznesie, a zarazem angażują się społecznie i są odpowiedzialnym pracodawcą, zostało wybranych do ogólnopolskiej galerii przedsiębiorców "Biznes. Dobry wybór".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wybraliśmy pozytywnych bohaterów, którzy swoimi dokonaniami pokazują, że biznes to dobry wybór. Poszukiwaliśmy właścicieli i menadżerów firm, również tych niewielkich, którzy odnoszą sukcesy biznesowe, angażują się na rzecz środowiska lokalnego i partnersko traktują pracowników.- mówi Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.

Zgłoszenia do konkursu były otwarte, kandydaci mogli zgłaszać się sami, mogli zostać również zgłoszeni np. przez pracowników. Wyboru dokonała kapituła w składzie: Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki, Artur Matiaszczyk – Prezes Regionalnego Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej, Maciej Plutecki – Dyrektor Biura Regionalnego Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej, Robert Sakowski – Redaktor Naczelny Dziennika Łódzkiego, Andrzej Berut – Członek Zarządu Radia Łódź SA oraz Dariusz Struszczak – Dyrektor TVP Łódź.

W całej Polsce wyłoniono 120 przedsiębiorców. W każdym województwie zostanie przygotowany raport, który zaprezentuje historie sukcesu przedsiębiorców z galerii „Biznes. Dobry wybór” oraz pokaże jaki jest wkład biznesu w jego rozwój. Projekt ten jest elementem kampanii prowadzonej przez PKPP Lewiatan, której celem jest budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorców.

Do galerii "Biznes. Dobry wybór" wybrani zostali:

Paweł Brzeziński, Your Catering Group

Firma zaangażowana społecznie – od 3 lat podczas wydarzeń artystycznych stale wspiera Pałac Połączonych Pasją w Łodzi w Pałacu Izraela Poznańskiego. Ponadto pomaga studentom, prowadzi prelekcje na Wydziale Zarządzania i wspiera organizacyjne Uniwersytet Dziecięcy na Politechnice Łódzkiej.

Ireneusz Krawczyk, Kastor
Kastor od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce na rynku modowym. Firma wielokrotnie w swoich kolekcjach wyznaczała nowe, odważne kierunki w produkcji.

Aneta Gocek, w4e Centrum Energii Wiatrowej
Firma współtworzyła miasteczko „Odnawialnych Źródeł Energii” na terenie Technoparku. Realizowała projekty edukacyjne na terenie województwa łódzkiego mające na celu zwiększenie świadomości mieszkańców i lokalnych liderów z zakresie energetyki wiatrowej.

Wielisława Przygucka, Przyguccy Inter-Car Sp. z o.o.
Pomimo trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym firma doskonale prosperuje w regionie. Uchodzi za wzór kultury obsługi klienta. Posiada w ofercie możliwość realizacji zleceń specjalnych np. dotyczących wyposażenia.

Artur Matiaszczyk, Trade Travel Company
Biuro jest prekursorem wyjazdów do Izraela, które okazały się przebojem na rynku turystycznym. Firma zaangażowana jest w wiele akcji o charakterze społecznym, w tym jest organizatorem wielu imprez charytatywnych.

Tadeusz Mucha, „Mutech” Laboratorium Pomiarowe Tadeusz Mucha
Laboratorium Pomiarowe posiada Akredytację PCA Nr AP-106 w zakresie wzorcowania przyrządów do pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia, długości oraz pojemności szklanych przyrządów pomiarowych. W firmie utrzymywane są bardzo dobre relacje z pracownikami, w których zawsze na pierwszym miejscu jest pracownik.

Tomasz Klimkiewicz, Technitel Polska
Przykład dobrego pracodawcy – dzięki przyjacielskiemu nastawieniu zmniejsza się dystans między osobami zarządzającymi a pracownikami. Firma jest bardzo ceniona zarówno przez pracowników jak i kontrahentów firmy.

Konkurs „Biznes. Dobry wybór” zorganizowany został przez PKPP Lewiatan w ramach projektu „Poprawa wizerunku przedsiębiorców” współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dotychczas przeprowadzono w całym kraju konsultacje z prawie 1000 przedsiębiorców, aby dokonać diagnozy barier w sposobie postrzegania przedsiębiorców oraz współpracy biznesu z administracją. Kolejnym etapem będzie kampania reklamowa, wykorzystująca wizerunki wybranych osób z galerii „Biznes. Dobry wybór” oraz poradnik i cykl szkoleń dla administracji jak budować pozytywne relacje z biznesem.

Więcej informacji na stronie www.wizerunekprzedsiebiorcow.pl

Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Jaca (gość)

    Miarą rzetelności dziennikarskiej jest, aby w trosce o odbiorcę podawać sprawdzone informacje: bowiem w 2012r. nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora TVP Łódź. Funkcję tę sprawuje p. Jacek Grudzień, który został powołany na to stanowisko na miejsce p. Dariusza Struszczaka. Zastanawia mnie zatem, kto wszedł w skład Kapituły Konkursu: Dyrektor TVP Łódź (tj. p. Grudzień), czy p. Struszczak?