Festiwal Światła 2017 Festiwal Światła 2017

Konferencja naukowa przed Festiwalem Światła 2017

Festiwalowi Kinetycznej Sztuki Światła, czyli Light.Move.Festival 2017 towarzyszy konferencja naukowa.

Rewitalizacja Księżego Młyna, jak dbać o wspólną przestrzeń, czy jak ożywić ją sztuką - to niektóre tematy konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych - o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” organizowanej pierwszego dnia Light. Move.Festival (29 września).

- Konferencja ma być pretekstem do wymiany poglądów na temat potrzeb i możliwości rozwoju współczesnych miast i gmin. Chcemy propagować projekty oparte na nowoczesnych, ekologicznych technologiach, mających na celu kreowanie spójnych, estetycznych, funkcjonalnych i przyjaznych mieszkańcom oraz środowisku naturalnemu przestrzeni publicznych - tłumaczy założenia konferencji Beata Konieczniak, kreator Light.Move.Festival.

Podczas konferencji wystąpią specjaliści reprezentujący: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Urząd Miasta Łodzi, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Poznańską i Fundację Lux Pro Monumentis, organizatora festiwalu. Konferencja odbędzie się 29 września między godz. 9.30 a 15.30 w Pałacu Poznańskiego (ul. Ogrodowa 15). Udział w konferencji jest bezpłatny, wciąż przyjmowane są zgłoszenia uczestników.

Tegoroczny Light.Move.Festival rozpocznie się 29 września i zakończy 1 października. W 2017 roku ci, którzy zechcą zobaczyć wszystkie festiwalowe atrakcje będą mieli do pokonania 15 kilometrów.

Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ŁKS (gość)

WSZYSCY NA ŁKS!!!! Zapraszam wszystkich w najbliższą niedzielę (16:30) na kolejny mecz 2 ligi z GKS Bełchatów, są jeszcze bilety na wszystkie sektory! Warto zobaczyć kolejne zwycięstwo w małych derbach regionu!