Orkiestrę PRIMUZ tworzą najzdolniejsi młodzi muzycy

Orkiestrę PRIMUZ tworzą najzdolniejsi młodzi muzycy (© Akademia Muzyczna w Łodzi/Dariusz Kulesza)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Krzesimir Dębski i Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ wystąpią w niedzielę w koncercie karnawałowym w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej.

Krzesimir Dębski i Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ to bohaterowie koncertu karnawałowego Akademii Muzycznej w Łodzi, który odbędzie się w niedzielę 15 stycznia w Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej 2a (godz. 18). Krzesimir Dębski wystąpi podczas koncertu w kilku rolach: kompozytora, dyrygenta, skrzypka, będzie również grać na fortepianie i śpiewać. Członkinie Orkiestry Smyczkowej PRIMUZ tym razem również nie tylko będą grać, ale i śpiewać. W ich wykonaniu usłyszymy kilka piosenek z filmów „W pustyni i w puszczy”, „Stara baśń” oraz „Ogniem i mieczem”.

Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ Akademii Muzycznej w Łodzi powstała w 2012 roku - w skład orkiestry wchodzą studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Orkiestra pracuje na co dzień pod dyrekcją Łukasza Błaszczyka, ale podczas karnawałowego koncertu za pulpitem dyrygenckim stanie Krzesimir Dębski.

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem
[cs]
[/cs]

Czytaj także

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  ewa (gość)

  dlaczego ten lewacki portal nie pisze o dzisiejszym pikniku wojskowym na Piotrkowskiej?
  co, za bardzo pisowski???