W Galerii Edukacji Twórczej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie do 14 września można oglądać wystawę obrazów autorstwa Marty Miśko ze Sławy. Młoda artystka ma 24 lata.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Galerii Edukacji Twórczej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie do 14 września można oglądać wystawę obrazów autorstwa Marty Miśko ze Sławy.
Młoda artystka ma 24 lata. Dotąd znana była w Głogowie głównie z malarstwa na masie cukrowej oraz rzeźby w czekoladzie w cukierni, w której pracuje.
- Sztuką interesuję się od najmłodszych lat - mówi mieszkanka Sławy i wyjaśnia, że przygoda z pracą w cukierni jest też jej kolejnym etapem rozwoju artystycznego.

W galerii wisi w sumie 28 obrazów: 19 dużego formatu i 9 mniejszego. Są namalowane na kredowym kartonie. Ich tematyka jest bardzo różna, od cyklu o drzwiach i oknach, po pejzaże i kobiece akty.
- Najbardziej lubię zabawę kolorem. Temat obrazu schodzi na drugi plan - przyznaje Marta. - Ale najchętniej maluję ludzi.

Marta Miśko jest studentką drugiego roku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Brała udział w konkursie plastycznym w Troyes we Francji. Warsztat doskonaliła także pod okiem malarza z Głogowa Telemacha Pilitsidisa.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!