Kolejny mural powstaje w Łodzi przy ulicy Wojska Polskiego 82

Kolejny mural powstaje w Łodzi przy ulicy Wojska Polskiego 82 (© fot. Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na ścianie kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 82 w Łodzi powstaje nowy mural. Jego twórcą jest polsko-australijski malarz graffiti o pseudonimie Shida. Do łodzi przyjechał na zaproszenie Urban Forms.

Shida na co dzień mieszka w Australii w Gold Coast. W Łodzi ma rodzinę, więc miasto nie jest mu obce. Od dawna chciał tu coś namalować.

Mural będzie miał 26 na 19 metrów. Na przygotowanie ściany artysta zużył ponad sto litrów podkładu. Do stworzenia muralu wykorzysta około dwustu puszek farby w sprayu. Prace potrwają do końca tygodnia.

Będzie to już 16. mural w Łodzi, który powstał dzięki pomocy fundacji. Inne dzieła można obejrzeć m.in. przy ul. Uniwersyteckiej 3 i 12 oraz na budynkach przy ul. Zachodniej, Legionów i al. Kościuszki. Obraz to również pierwsze w tym roku dzieło powstające w ramach projektu Uliczna Galeria Fundacji Urban Forms. Kolejnych pięć zostanie zaprezentowanych we wrześniu.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

esteta (gość)

,,jak ci sie nie podoba to namaluj cos co nie bedzie w twojej opinii "g*wniane' tylko wybitne "?
Czyli jak ci się nie podoba disco polo to skomponuj coś lepszego? Pomyśl j. zanim coś napiszesz. To nie boli.

j. (gość)

ile kasy z lodzkich pieniedzy jest wyrzucane w bloto podczas swieta Lodzi albo ile zostalo wydane na nikomu niepotrzebne logo miasta?? jak ci sie nie podoba to namaluj cos co nie bedzie w twojej opinii "g*wniane' tylko wybitne ...:) nie przeszkadza mi, ze ten mural powstaje w miejscu martyrologii Cyganow - wieksza czesc Balut to tez miejsce martyrologii Zydow - czy dlatego ma tam byc zawsze szaro i smutno? mural nie jest obrazliwy, nie ma na nim np. golej baby, wiec nie wiem, o co ten szum ... fajne, intensywne kolory i formy - przyciaga uwage. i oby tak dalej! a wszyscy krytkanci-wielbiciele Matejki - jak wam sie nie podoba to zaproponujcie cos "od siebie" ...

Jolanta (gość)

Dziwne miasto....tuż przy malowanym murze tej kamienicy jest miejsce martyrologii cyganów podczas II wojny światowej tzw. "Kuźnia Romów". Kilka lat temu remontowano ścianę, żeby miejsce wyglądało estetycznie. Przy niewielkim budyneczku jest obelisk upamiętniający tragedię z czasów wojny, a wewnątrz wystawa....hmm teraz na murze jakieś dziwne malunki...

Koneser_w_dresach (gość)

Dla mnie dużym przeżyciem artystycznym była sztuka anonimowego malarza graffiti, który napisał w przejściu podziemnym: ,,gdzie była policja kiedy to malowałem?"

przy okazji (gość)

Nie wiem jak się to malowanie skończy ale mural Piotra Blejzyka mi się zdecydowania bardziej podoba. Tu widzę jakieś mgliste nawiązanie do pająka. Tyle w temacie artyzmu.
Przede wszystkim uważam, że należy zająć się naprawą ulic i elewacji a dopiero potem ozdabianiem. To tak jakby kto sobie kupował obraz Matejki do mieszkania gdzie parkiet butwieje a ze ścian odpadają tynki.