1 stycznia na Piotrkowskiej pojawili się przebierańcy. Byli to kolędnicy KOD. Przeszli od placu Wolności do kamienicy, w której znajduje się siedziba PiS w Łodzi.

Kolędnicy z Komitetu Obrony Demokracji przeszli w niedzielę Piotrkowską, aby pod siedzibą PiS przedstawić jasełka wymierzone w partię rządzącą.

Wzrok przyciągał złowrogi król Herod, który - sądząc z wypowiedzi i śpiewu kolęd, które poddano satyrycznej trawestacji - wzorowany był na prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim.

Na czele orszaku, który wyruszył z placu Wolności, maszerował kolędnik z gwiazdą, w którą wpisano nazwę KOD. Ponadto był też wspomniany król Herod z koroną na głowie wspierany przez żołnierza w pełnym rynsztunku - w hełmie, z mieczem i w mundurze.

Towarzyszyły im: Cyganka z wachlarzem, Śmierć z kosą Diabły z rogami oraz Anioł ze skromnymi, ledwo widocznymi piórami i bez aureoli. Pytani dlaczego ten Anioł jest tak marnej jakości, kolędnicy tłumaczyli, że jakie czasy taki Anioł.

Czytaj także

  Komentarze (37)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Dobromił (gość) (PRAWDA WAS WYZWOLI )

  Z nieprzespanych nocy, koszmarnych majaków oraz panicznego strachu za liczne przekręty finansowe, wyzwoli was więzienie zafundowane przez Ziobrę. Tam wreszcie zrozumiecie, że lepiej być bezpańskim kundlem podwórkowym niż złodziejem i szują.

  Stanisław Anioł (gość)

  gość w kożuchu po Borynie za wyraz twarzy nie wyrażający nic mądrego
  dostanie od zomowców chochoła przechodniego

  PUCZYSTA (gość) (Dobromił)

  Gdzie te helikoptery może wylądowały u ciebie na dachu, kocmołuchu umysłowy, człowieku ogarnij sie umysłowo, bo brniesz w jakiś obłęd , ten Kaczor działa na ciebie jak Kaszmirowski. Dla mnie te jesteś komuchem czystej wody ja ten cały PIS który przy sieroty po PRL

  kwi kwi kwi (gość) (PUCZYSTA)

  Sparafrazuję słowa z genialnej komedii Płonące Siodła, ale do twojej osoby pasują idealnie - "nie ważne jak się podpiszesz Antypisiorze, i tak ci od tego rozumu nie przybędzie"

  Dobromił (gość) (Stefan)

  Lewactwo i komuniści są gotowi każde kłamstwo powiedzieć a ich hipokryzja i nikczemność nie zna żadnych granic.
  Jak powiedział gen. Dukaczewski PO zakładały służby specjalne, którzy teraz maszerują w KOD. To jest ta sama bezideowa BANDA.