Kadr z filmu "Exodus: Bogowie i królowie"

Sprawdźcie, co warto zobaczyć w kinach w najbliższy weekend. (© mat. pras.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sprawdźcie, co warto zobaczyć w kinach w najbliższy weekend.

Czytaj również: Premiery kinowe 2014 roku - TOP 50


Największym kinowym przebojem tego tygodnia będzie nowy film Ridleya Scotta, "Exodus: Bogowie i królowie". Polecamy również ostatnią część "Hobbita", choć na nią trzeba iść przede wszystkim z sentymentu. Niestety "Bitwa Pięciu Armii" okazała się już nieco wymuszona pod względem fabuły - zabrakło akcji i napięcia, odczuwalnego podczas "Pustkowia Smauga", za dużo jest natomiast patosu i podniosłości.

czytaj również: Hobbit. Bitwa Pięciu Armii [RECENZJA]

Polecamy również m.in. "Mów mi Vincent" z Billem Murray'em (zobacz też: Nie oceniaj po pozorach, czyli "Mów mi Vincent" [recenzja filmu]) i "Get on up" - opowieść o Jamesie Brownie (to już filmy z ubiegłych tygodni).

Oto zestawienie najciekawszych filmów tego i ubiegłego tygodnia. Zapraszamy do kin.

KINOWE PREMIERY TYGODNIA: 9 stycznia 2015

Exodus: Bogowie i królowie

dramat | Hiszpania, USA, Wielka Brytania

reż. Ridley Scott

Opowieść o życiu Mojżesza - o tym, jak uwolnił Izraelitów z niewoli egipskiej i poprowadził ich do Ziemi Obiecanej.

Foxcatcher

biograficzny, dramat, sportowy | USA

reż. Benett Miller

Film o rywalizującym z bratem zapaśniku Marku Schultzu. Sportowiec zostaje zaproszony do posiadłości multimilionera. Okazuje się, że za pieniądze można zrobić wszystko...

Uprowadzona 3

sensacyjny | Francja

reż. Olivier Megaton

Byłego agenta rządowego oskarżono o zamordowanie żony. Ten jednak twierdzi, że jest niewinny. Chce odnaleźć sprawców zbrodni.

Fotograf

sensacyjny, thriller | Polska

reż. Waldemar Krzystek

Historia nieuchwytnego mordercy, który zostawia po sobie nietypowe ślady - kartoniki z numerkami.

EVENT: Ferie z Harrym Potterem

fantasy | USA


W kinach sieci Helios możemy przypomnieć sobie filmy o Harrym Potterze. Ferie z Harrym Potterem rozpoczną się 19 stycznia i potrwają 30 stycznia. W planach projekcje różnych części filmowej sagi. O szczegółach poinformujemy wkrótce.KINOWE PREMIERY TYGODNIA: 2 stycznia 2015

Whiplash

dramat | USA

reż. Damien Chazelle

Młody i ambitny perkusista chce zrobić karierę. Jednak każdy sukces ma swoją cenę. Pytanie tylko, czy warto tak słono płacić.

Paddington

animacja | Francja, USA, Wielka Brytania

reż. Paul King

Miś Paddington zachwyca rodziny od 1958 roku i jest jedną z najważniejszych postaci w literaturze brytyjskiej. Teraz znów mamy okazję się z nim spotkać, tym razem na wielkim ekranie.

Wielkie oczy

biograficzny | USA

reż. Tim Burton

Malarka Margaret Keane (Amy Adams) ma wybitne osiągnięcia. Jednak po ślubie jej mąż zaczyna przypisywać sobie sukcesy Margaret.

Dzikie historie

thriller z elementami komedii | Argentyna, Hiszpania

reż. Damián Szifrón

Co stanie się, gdy milionerowi, kelnerce i specjaliście od materiałów wybuchowych w tym samym momencie puszczą nerwy? Możecie być pewni, że ta chwila nie przejdzie bez echa...

Son of a Gun

dramat, kryminał | Australia

reż. Julius Avery

Dziewiętnastolety JR trafia do więzienia. Tam jego mentorem jest Brendan Lynch, najbardziej znany przestępca w Australii.
Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

boy (gość)

forumowicze. Pragnę Was przestrzec przed klikaniem w linki spamerskie o lokalizatorze telefonu lub doładowania kont w telefonach. To są oszustwa prawdziwy cel tej usługi to jedynie wyłudzenie naszych pieniędzy i jeśli ktoś poda swój numer to zgadza się na odbieranie smsów informacyjnych itp, z tym ze za każdy odebrany sms trzeba zapłacić.Wiem że 99% forumowiczów nie kliknie w to, ale chciałbym ostrzec ten 1%.Niestety ciężko jest z tymi spamami walczyć, tym bardziej jak moderatorzy na bieżąco nie chcą usuwać oszustów lub mają w tym prywatny interes $