(© Express Ilustrowany)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 90 litrów krwi oddali mieszkańcy województwa łódzkiego w ramach kampanii „Zbieramy Krew dla Polski”. Akcję honorowego krwiodawstwa zorganizowała, już po raz piąty, Grupa Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, oraz Polski Czerwony Krzyż.

Kampania odbyła się w 11 miastach województwa łódzkiego: w Aleksandrowie Łódzkim, Brzezinach, Kutnie, Łowiczu, Łodzi, Pabianicach, Pajęcznie, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej, Wieluniu i Zduńskiej Woli.

Między majem, a wrześniem, mieszkańcy tych miejscowości mogli oddać krew w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawiły się na parkingach sklepów Intermarché i Bricomarché.

Podczas tegorocznej kampanii „Zbieramy krew dla Polski” w całym kraju zebrano ponad 1500 litrów krwi. Honorowi krwiodawcy z województwa łódzkiego oddali łącznie 91,420 litrów tego bezcennego daru życia. We wszystkich akcjach w regionie udział wzięły 204 osoby. Najwięcej krwi udało się zebrać w Łowiczu i Pajęcznie – po 13,500 litrów.


Aleksandrow Łódzki - 4,050
Brzeziny - 6,750
Kutno - 10,350
Łowicz - 13,500
Łódź - 1,800
Pabianice - 6,750
Pajęczno - 13,500
Piotrków Trybunalski - 9,070
Rawa Mazowiecka - 8,550
Wieluń - 6,300
Zduńska Wola - 10,800

Zebrana krew zostanie przekazana Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

- Brak krwi to wciąż jeden z głównych problemów trapiących polskie szpitale. Dlatego takie akcje jak „Zbieramy krew dla Polski” są na wagę złota. Dziękujemy mieszkańcom województwa łódzkiego za udział w zbiórkach krwi i za to, że dzięki ich hojności lekarze będą mogli uratować czyjeś życie! – zaznacza dr Jerzy Zaborowski, Dyrektor Generalny Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wszyscy, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, uzyskali bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych. Akcjom w województwie łódzkim towarzyszyły także dodatkowe atrakcje, w tym pokazy i nauka pierwszej pomocy oraz konkursy poświęcone honorowemu krwiodawstwu.

Celem przewodnim kampanii „Zbieramy krew dla Polski” jest podnoszenie świadomości oraz zachęcenie Polaków do honorowego krwiodawstwa. Od początku istnienia akcji, Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać blisko 7600 litrów krwi.


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!