(© Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Magistrat zrezygnował ze stworzenia systemu 80 kamer usytuowanych w rejonie ważnych skrzyżowań, za 23 mln zł, z czego 21 mln zł miało pochodzić z dotacji Unii Europejskiej. W zamian w przyszłym roku straż miejska otrzyma fotoradar mobilny i stacjonarny, a obrotowa kamera zostanie zainstalowana na jednym z newralgicznych skrzyżowań w mieście.

- Projekt tzw. monitoringu metropolitalnego był obarczony dużym ryzykiem i mógł skutkować koniecznością zwrotu unijnej dotacji - mówi komendant straży Dariusz Grzybowski.

Miasto rozważa też zainstalowanie na skrzyżowaniach kamer, które ZDiT wcześniej montował w samochodach odśnieżających ulice.

Źródło: 80 kamer na skrzyżowaniach nie będzie. Będzie za to fotoradar

Czytaj także

  Komentarze (28)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  MD (gość) (ł)

  doszukujesz się logiki w tej operetkowej formacji ???? tam znajdziesz tylko kurdupla na motocyklu, leniwych i tchórzliwych "strażników", kolesiostwo i cwaniactwo, jak oni mogą zapewnić bezpieczeństwo jak sami się boją chodzić po zmroku?

  nokler rozbawiony (gość) (as)

  komendant jest tej wielkości, że żadna kamera by nie zarejestrowała jego obecności, po co kamery jak by nie był w telewizji? ha ha ha

  gość (gość)

  I poszła duża kasa za opracowanie całego systemu. Tyle planów, tyle pomysłów. Kolesiostwo grzyba kasę wzięło a teraz wszystko do kosza. Łódź k...a. Zaorać to miasto.

  babcia (gość)

  Same kłamstwa. Jak się ma społeczeństwo gł.pich szaraczków to się ich kroi.Płacimy na formację która nas grabi zamiast pilnować porządku. Monitoring nie pozwala na spanie w nocy i picie kawy w dzień. Jak by przespali zdarzenie to bekną a fotoradar ustawią , następnego dnia odczytają i zbiorą od nas kolejną kasę. Grzybowski to bezczelny smyk ale Zdanowska ma dziwną do niego słabość. Dopóki ona będzie prezydentem ten facet i jego klika emerytowanych policmajstrów będzie nas rąbać. SM służy do łupania gł.ich kturzy ich utrzymują.

  xXx (gość)

  Jak by był monitoring to by nie było kasy z mandatów i było by więcej pracy którą powinna wykonywać SM. Można by karać huliganów i złodziei. Szybko wychwycić pseudokibiców itp. Ale poco. Łatwiej jest siedzieć na du..e w radiowozie i pilnować skrzynki znoszącej złote jaja!!!

  as (gość)

  "- Projekt tzw. monitoringu metropolitalnego był obarczony dużym ryzykiem i mógł skutkować koniecznością zwrotu unijnej dotacji - mówi komendant straży Dariusz Grzybowski."
  TAKI CH PRAWDA! KOMENDANCIKU NA MOTORKU

  WYTŁUMACZ CZEMU TRZEBA BY BYŁO ODDAĆ KASĘ PASIBRZUCHU!
  A to temu bo na podstawie monitoringu nie mogli byście lumpy wystawiać mandatów! Unijna dotacja nie może być wykorzystana do wystawiania mandatów za wykroczenia a można by było jedynie ścigać na jej podstawie jeśli chodzi o przestępstwa...

  Amir (gość)

  Kamery czy fotoradary nic nie zmienią. Wariaci zawsze będą, a pozatym ten kto ma plecy możę uniknąć konsekwencji, bo nagranie akurat znikęło, albo kamera czy fotoradar się zepsuł.

  a (gość) (rychu)

  Przepis wszedł i w przepisie sobie zapisali, że mają 3 lata na demontaż nieużywanych fotoradarów oraz na oklejenie tych, które będą na stałe :)

  ł (gość)

  Jak się ma fotoradar do powołania Straży Miejskiej. Z założenia mieli pilnować naszego bezpieczeństwa a teraz się okazuje , że płacimy na coś co poluje na nas. Kpina.

  Wojtus (gość)

  No tak, łatwiej łupać kierowców po kieszeni niż dbac o bezpieczeństwo łodzian. Monitoringu trzeba pilnować i w razie potrzeby interweniować.To dla tych d...ów ze straży zbyt odpowiedzialne. Przespać sie na służbie przespać w takim przypadku nie można. Tak więc postawimy ten durny radar i niech pstryka zdjecia. A obywatele tego biednego miasta drenowani na wszystkie mozliwe sposoby. Do duszy z taka wladzą.

  Władzo, to, że ty na nas pasożytujesz to norma (gość)

  ale czemu zezwalasz by pasożytowała na nas straż miejska, która kosztuje nas, jako podatników 40 milionów rocznie!?
  Fotoradary nie zapewnia niczyjego bezpieczeństwa, tak samo jak nie zarobią na utrzymanie Straży Miejskiej!
  By zapewnić bezpieczeństwo na początek wystarczy załatać dziury na łódzkich ulicach!