Kacper Nowakowski z juniorskiej drużyny AKS SMS Łódź trenował szachy i piłkę ręczną. Wylądował jednak w drużynie piłkarskiej.

Wychowanek WKS Wieluń i trenera Sebastiana Banasia jest obecnie zawodnikiem AKS SMS Łódź. Gra w drużynie juniorskiej, która występuje w lidze wojewódzkiej A 1, gdzie rywalizuje z zawodnikami o dwa lub trzy lata starszymi. Trzeba przyznać, że radzi sobie bardzo dobrze. - Pokazuje, że także z Wielunia można się wybić piłkarsko - mówi Krzysztof Nowakowski, ojciec utalentowanego piłkarza. - Oby tylko tak dalej.

Niewiele jednak brakowało, aby Kacper piłkarzem nie został. - Od małego był utalentowany sportowo - kontynuuje pan Krzysztof. - Kiedy chodził do Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu startował w większości zawodów sportowych w różnych konkurencjach. Wygrywał zawody pływackie oraz biegowe. Bardzo dobrze radził sobie w szachach. Chodził nawet na kółko szachowe. W MKS Wieluń trenował za to piłkę ręczną. W wieku 10 lat postawił jednak na futbol i przeniósł się do WKS.

Po ukończeniu szkoły podstawowej Kacpra Nowakowskiego wypatrzyła Miedź Legnica, która zaprosiła młodego piłkarza na testy. Wielunianin testy zaliczył śpiewająco i wylądował w Akademii Piłkarskiej Miedzi. - W Legnicy syn zaliczył pierwszą i drugą klasę gimnazjum - wyjaśnia Nowakowski senior. - Grał też dobrze w piłkę, bo trafił do kadry województwa dolnośląskiego. Po drugiej klasie przeszedł jednak do AKS SMS Łódź, bo tu jest wyższy poziom piłkarski. Trenuje u Roberta Szwarca. Dodam, że w wolnych chwilach gra też na gitarze klasycznej.


Centralna Liga Juniorów - NaszeMiasto.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!