Telewizja kablowa TV-SAT - 364 musi zapłacić ponad 35 tysięcy zł kary za działanie na niekorzyść klientów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Urząd zakwestionował zapisy w umowach, według których np. brak faktury nie zwalnia abonenta z wniesienia opłaty. Zarząd TV-SAT - 364 odwołał się od decyzji.

Kablówka obejmuje Widzew-Wschód. Ma ponad 6 tysięcy abonentów. Pracownicy UOKiK przeanalizowali wzorce umów i wykryli kilka klauzul niezgodnych z prawem, takich jak: wniesienie opłaty za okres dłuższy niż jeden rozliczeniowy nie zwalnia abonenta z obowiązku dopłaty w przypadku zmiany wysokości opłat, operator nie odpowiada za zakłócenia lub zaniki sygnału powstałe z przyczyn od niego niezależnych czy operator zastrzega możliwość zmiany i liczby kanałów w ofercie. - Jednym z obowiązków operatora jest dostarczenie faktury za dany okres abonamentowy, która stanowi podstawę do dokonania zapłaty i jest jednocześnie wezwaniem do zapłaty - uzasadnia Barbara Romańczak-Graca, dyrektor łódzkiej delegatury UOKiK.
∨ Czytaj dalejPonieważ zarząd kablówki odwołał się od decyzji, sprawą zajmie się Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do tego czasu zarząd nie komentuje sprawy.

- Nie zgadzamy się z pewnymi postanowieniami - mówi jedynie Piotr Okupski, wiceprezes TV-SAT - 364.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!