Jerzy Janowicz w finale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu! Brawo!!!

(opr.wm)
Jerzy Janowicz awansował do finału turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu.
Jerzy Janowicz awansował do finału turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Paweł Łacheta
Jerzy Janowicz awansował do finału turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. W półfinale przeciwnikiem Janowicza był Francuz Gilles Simon, którego łodzianin pokonał 2:0.

Pierwszego seta Janowicz wygrał 6:4, w drugim walka była już bardziej wyrównana, a Francuz prowadził przez większą część seta. Ale w końcu Janowicz najpierw wyrównał, a potem przy stanie 5:5 przełamał serwis Simona i wyszedł na prowadzenie. Janowicz wygrał drugiego seta 7:5.

Gilles Simon to kolejny tenisista zajmujący wyższą niż Janowicz pozycję w rankingu ATP, który uległ Janowiczowi na kortach w Paryżu. Przed turniejem Francuz zajmował 20 miejsce a Janowicz 69. Niewątpliwie największą niespodziankę jaką Janowicz sprawił do tej pory w Paryżu było pokonanie mistrza olimpijskiego Andy Murray'a (nr 3 rankingu ATP).

Łódź może być dumna z Jerzego Janowicza.