Na ul. Tymienieckiego sfotografowano 40 samochodów, 45 rowerzystów i 1 autobus. Na ul. Tymienieckiego sfotografowano 40 samochodów, 45 rowerzystów i 1 autobus.

(© Fundacja Fenomen)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Który środek transportu zajmuje najwięcej, a który najmniej miejsca na drodze? Drogowy eksperyment zorganizowano 18 września na ul. Tymienieckiego.

Fotografię porównawczą wykonano 18 września na ul. Tymienieckiego (między Przędzalnianą a Magazynową). Pokaz zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Organizatorzy chcieli pokazać ile miejsca na drodze zajmuje odpowiednio: 40 samochodów, 45 rowerzystów i jeden autobus mogący pomieścić wszystkich prowadzących auta i rowery. Zaskoczenia nie było - najwięcej miejsca zabierają samochody.

Eksperyment miał dowieść, że poruszanie się rowerem lub komunikacją miejską może wpłynąć na zmniejszenie korków w mieście.


Tydzień Zrównoważonego Transportu w Łodzi. Darmowa komunikacja dla kierowców i parking day- Dlaczego tylko 40 samochodów? Bo badania pokazują, że zazwyczaj w aucie siedzi 1,2-1,3 osoby, więc zachowaliśmy liczbę osób "do przewiezienia" - przekonuje Fundacja Fenomen, jeden z organizatorów łódzkiego ETZT.

To nie pierwszy tego rodzaju happening w Łodzi. W 2011 roku, także w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, podobny eksperyment zorganizowano na ul. Piotrkowskiej. (zobacz zdjęcia)


Adam Tubilewicz


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dociekliwy (gość)

no i?. "W życiu nie widziałem rowerzystów jadących w tak zwartej grupie." ale co to ma do rzeczy? nawet jesli sa rozproszeni, to zajmują tyle samo miejsca, co wiecej - gdy sa rozproszeni jest mniejsze prawdopodobieństwo, ze utworzą korek

AT (gość)

Ech szkoda gadać. Punkt 1. W życiu nie widziałem rowerzystów jadących w tak zwartej grupie. Nawet na MasieK

Punkt 2. Fajnie ze zamknęli cała ulicę żeby pokazać co robić aby nie zajmować tyle miejsca.