Jarosław Piechota jest już bardzo zmęczony, ale wykazał charakter i cel osiągnął  Jarosław Piechota jest już bardzo zmęczony, ale wykazał charakter i cel osiągnął

Jarosław Piechota jest już bardzo zmęczony, ale wykazał charakter i cel osiągnął (© archiwum)

Jarosław Piechota, znany z uprawiania biegów płaskich, wystartował w biegu po schodach w Warszawskim hotelu Marriott. Morderczy bieg trwał 24 godziny.

Teraz Jarosław Piechota startuje w coraz bardziej popularnych biegach po schodach.

- Brałem udział w 24-godzinnym biegu po schodach w Warszawie w hotelu Marriott - opowiada Jarosław Piechota. - Bieg ukończyło 177 zawodników indywidualnych oraz 13 czteroosobowych sztafet, łącznie 229 osób. Ja skończyłem na pozycji 30, pokonując 42 piętra 65 razy. To łącznie 2730 pięter, czyli osiągnąłem poziom 8872,5 m. Tym samym zdobyłem Mount Everest. Miałem na to 23 godziny, gdyż mój start rozpoczął się o godz. 10. Ostatnie wejście zaliczyłem parę minut po godz. 7 rano. Takie były moje założenia, aby wejść 65 razy. I to właśnie zrealizowałem.

Następny start Jarosława Piechoty zaplanowany jest na 23 marca. Tego dnia odbędzie się bieg na budynek Rondo 1 w Warszawie tj. 38 pięter, a w kwietniu Mistrzostwa Polski we Wrocławiu na Sky Tower 49 pięter

- Podziękowania dla wszystkich kibiców, przyjaciół i znajomych, którzy trzymali kciuki i wspierali mnie mentalnie, nie było łatwo, gdyż kryzys się oczywiście zdarzył, niestety w nocy, kiedy to byłem sam, ale wiedziałem, że jesteście ze mną wirtualnie. Pokonałem 2730 pięter, wysokość Dachu Świata. Jestem szczęśliwym człowiekiem - napisał Jarek na swoim profilu na FB.

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem
[cs]
[/cs]

Bieganie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!