Janowicz coraz bliżej tytułu mistrza Polski seniorów

Bogusław Kukuć
W rodzinnej Łodzi Jerzy Janowicz coraz bliżej tytułu mistrza
W rodzinnej Łodzi Jerzy Janowicz coraz bliżej tytułu mistrza fot. Jakub Pokora
W 85. mistrzostwach Polski seniorów, w Miejskim Klubie Tenisowym w parku Poniatowskiego w Łodzi, nie zawodzi sympatyków tenisa faworyt gospodarzy.

Rozstawiony z jedynką Jerzy Janowicz (MKT Łódź) pokonał w półfinale Dawida Olejniczaka (Mera, nr 4) 7:5, 6:4. Mierzący 204 cm łodzianin zmierzy się w piątek o godz. 12.30 z Andrzejem Kapasiem (MW Tenis Poznań,5), który w czwartek wygrał łatwo 6:2, 6:3 z Mikołajem Szmyrgałą (Mera), a wcześniej w ćwierćfinale wyeliminował rozstawionego z nr 2 Grzegorza Panfila. Miejmy nadzieję, że sklasyfikowany na 159. miejscu rankingu ATP Janowicz nie zlekceważy tego rywala i sięgnie po pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski seniorów.

O godz. 11 rozpocznie się finał gry pojedynczej pań. O mistrzostwo walczyć będą najwyżej rozstawione tenisistki. W półfinale Paula Kania (ChTT Chorzów,1) pokonała Natalię Kozel (Promaters Szczecin) 6:4, 6:0, a Karolina Kosińska (DeSki Warszawa, nr 2) wygrała z Aleksandrą Rosolską (Warszawianka) 1:6, 6:3, 6:3. W piątek odbędzie się finał miksta.

Ciekawy był finał debla kobiet. Blisko mistrzowskiego tytułu była Katarzyna Kaleta. Zawodniczka PKT Pabianice z Aleksandrą Rosolska (siostrą znanej deblistki) wygrały pierwszego seta 6:3, ale Paulina Kania wraz z Barbarą Sobaszkiewicz (AZS Poznań) zwyciężyły w następnych partiach 7:5, 10-7 i one zdobyły tytuł. Finał debla mężczyzn: Piotr Gadomski (AZS Poznań), Maciej Smoła (Bruk Poznań) - Dawid Celt, Dawid Olejniczak (Mera) 7:5,1:6, 10-4.

Od poniedziałku rozpoczyna się BNP Paribas Polish Open w Sopocie (challenger ATP z pulą 106.500 euro). Zwycięzca skasuje 15.300 euro i 125 pkt ATP. Z rankingu w singlu zagrają Jerzy Janowicz i Michał Przysiężny, a gdyby łodzianin został mistrzem, to prawo gry uzyska wicemistrz kraju. Dziką kartę dostanie też Michał Gawron, a dwie przyznane zostaną przed turniejem.