III liga przed rundą wiosenną. Lechia rozgromiła Mechanik, groźne starcie w meczu w Wieluniem

Andrzej Wdowski
Przed drużyną Dariusza Rogulskiego jeszcze trzy mecze kontrolne. Zespoły III ligi zaczynają rundę wiosenną 14 marca. Lechia na inaugurację wyjeżdża do Sokoła

Podczas tygodniowego zgrupowania w Kleszczowie Lechia Tomaszów Maz. rozegrała dwa bardzo dobre mecze kontrolne. W pierwszym pokonała III-ligową Omegę 4:2 (gole: Łukasz Matuszczyk, Dawid Witek 2, Dawid Stańdo), a w drugim zremisowała z II-ligowym Rakowem Częstochowa 3:3 (gole: Jardel Cruz, Kamil Szymczak, Wiktor Żytek). Zwłaszcza po meczu z Rakowem podopieczni Dariusza Rogulskiego zbierali świetne recenzje.
Już po powrocie ze zgrupowania Lechia w Tomaszowie Maz. zmierzyła się z WKS Wieluń. Niestety, po słabej grze przegrała to spotkanie 0:2 (0:1).

To był siódmy kolejny sparing Lechii i trzecia przegrana. W 61 min. spotkania doszło do niebezpiecznego zdarzenia w którym ucierpiał bramkarz gości. Podczas jednej z szybkich akcji Lechii golkiper WKS ratując zespół przed utratą gola wybiegł daleko w pole i został trafiony butem w twarz przez atakującego bramkę gości Dawida Stańdo. Konieczne było wezwanie karetki pogotowia. Bramkarz WKS doznał urazu szczęki i kości policzkowej. Bezpośrednio po tym zdarzeniu doszło do przepychanek pomiędzy piłkarzami obu drużyn, a całe zajście sprowokował piłkarz gości, który wykopnął złośliwie piłkę daleko poza obiekt. Trener Lechii Dariusz Rogulski zwrócił mu uwagę, żeby poszedł i przyniósł piłkę. Ten odmówił i rzucił niegrzeczne uwagi pod adresem szkoleniowca i niektórych piłkarzy. I zrobiło się bardzo nieprzyjemnie. Przerwa w grze trwała prawie 30 minut. Kiedy piłkarze ochłonęli mecz dokończono. Goście 10 minut przed końcem zdobyli drugiego gola.
W środę (18 lutego) rywalem Lechii był Mechanik Radomsko. Tomaszowianie wygrali 7:0 (4:0). Gole zdobyli: Kamil Szymczak, Jakub Rozwandowicz, Daniel Potakowski, Maciej Prusinowski, Andrzej Dolot, Dawid Stańdo i Jardel Cruz. Wynik mówi wszystko...

Jutro (21 lutego) tomaszowianie znów zagrają na własnym stadionie. O godz. 12 zmierzą się ze Skrą Częstochowa. Po tym spotkaniu Lechia zagra jeszcze dwa sparingi: 28 lutego z KS Paradyż i 7 marca z Polonią Piotrków. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 12. Inauguracja III ligi zaplanowana jest na 14 marca.a