Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Huragan Jelenia Góra: Wieje coraz bardziej, strażacy usuwają powalone drzewa

Alina Gierak
Huragan Jelenia Góra (zdjęcie ilustracyjne): Strażacy usuwają powalone konary
Huragan Jelenia Góra (zdjęcie ilustracyjne): Strażacy usuwają powalone konary Polskapresse archiwum
Huragan Jelenia Góra: Kilkanaście razy interweniowali już jeleniogórscy usuwając powalone drzewa i gałęzie. Meteorolodzy ostrzegają: Wiatr będzie coraz większy. Mundurowi apelują o nieopuszczanie domów. W górach szaleją śnieżyce.

Huragan Jelenia Góra: Pogoda pogarsza się z godziny na godzinę. W Jeleniej Górze wiatr wieje z prędkością 54 km/h. Strażacy na razie odnotowali kilkanaście przewróconych konarów drzew w regionie. Nikomu nic się nie stało. Żadna z dróg nie jest zablokowana.

Jak wynika z informacji Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, w nocy z czwartku na piątek oraz w piątek w ciągu dnia prędkość wiatru na Dolnym Śląsku może sięgać aż 135 km/h, przy takich parametrach synoptycy mówią już o huraganie.
Więcej o sytuacji na Dolnym Śląsku czytaj tutaj:
Na Dolny Śląsk nadciąga huragan. Wieje coraz silniej, ale największe wichury dopiero w piątek

Huragan Jelenia Góra: Przestrzegaj tych zasad

1. Śledzić komunikaty nadawane przez lokalne i ogólnokrajowe media.
2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna i drzwi balkonowe. Pamiętajmy też o tym, aby zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
3. Jeśli to możliwe, nie parkujmy samochodów pod konarami drzew, liniami energetycznymi, kominami, tablicami reklamowymi i w pobliżu starych budynków. Jadąc samochodem należy zachować szczególną ostrożność, szczególnie na drogach, wzdłuż których stoją drzewa i słupy.
4. Jak najmniej wychodzić z mieszkania. Unikać przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, banerami reklamowymi i wzdłuż ścian starych budynków.
5. Gdy dostrzeżemy uszkodzoną sieć energetyczną lub jakąkolwiek instalację, pod żadnym pozorem nie wolno naprawiać jej na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze (pogotowie energetyczne: 991).
6. Podporządkować się zaleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.
7. W razie wypadku, awarii lub zdarzenia spowodowanego silnymi podmuchami wiatru informować służby: straż pożarną (tel.998), pogotowie ratunkowe (tel.999), pogotowie energetyczne (tel.991), policję (tel.997) lub dzwonić na numer alarmowy 112.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto