Looptroop Rockers

Looptroop Rockers (© fot. materialy promocyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Koncert finałowy tegorocznej edycji Outline Colour Festival - największego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie Festiwalu Sztuki Graffiti - odbędzie się w sobotę od godz. 17 w klubie Wytwórnia przy ul. Łąkowej 29.

Organizatorzy festiwalu, którym przyświeca idea łączenia sztuki ulicznego malarstwa, muzyki hip-hop i reggae na najwyższym poziomie postanowili zaprosić do udziału w koncercie czołówkę polskiej sceny hip-hopowej m.in. artystów: Green, Spinacz, Enteka, Grubson, Eldo, Warszafski Deszcz, a ponadto gości zza granicy: po raz pierwszy w Polsce wystąpi legendarny crew D.I.T.C. ze Stanów Zjednoczonych oraz Looptroop Rockers - szwedzka grupa rapująca po angielsku. Imprezę poprowadzą Rufin MC oraz DJ Cube.

Chłopaki z Bronxu

Diggin' In The Crates znani też jako D.I.T.C. przez wielu uznawani za najlepszy kolektyw w historii rapu. Większość muzyków pochodzi z nowojorskiego Bronxu. Wyjątkiem był nieżyjący już Big L z Harlemu (którego pamięci poświęcony jest utwór "Big L rest in peace") i O.C. z Brooklynu. Zobaczymy także Szwedów z Looptroop Rockers, którzy uchodzą za najlepszy europejski skład hip-hopowy. Gwarantują energię i emocje.

Polacy też grają

Z rodzimych zespołów na wytwórniowej scenie zaprezentuje się nieortograficznie pisany Warszafski Deszcz, grupa rapująca od 1998 roku w stolicy, jak wskazuje nazwa. W 1999 roku warszawiacy wydali swoją pierwszą płytę "Nastukafszy...". Rok później nagrali drugą, lecz ukazała się ona dopiero w 2007 roku. Jako ukłon w stronę fanów dostępna jest za darmo w Internecie.

Latem 2009 wydali trzeci krążek - "Powrócifszy....", która rok później została nominowana do Fryderyka w kategorii: album roku hip-hop/R&B.

Eldo, właściwie Leszek Kaźmierczak, to członek nieistniejącego już głośnego zespołu hip-hopowego Grammatik. Współpracował z Leszkiem Możdżerem oraz Moniką Brodką. GrubSon, właściwie Tomasz Iwańca, występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. W 2009 roku ukazał się jego pierwszy oficjalny album zatytułowany "O.R.S".

Hip-hopowa Łódź

Nasze miasto reprezentować będą Nietykani czyli NTK autorzy albumu "Nieodwracalne Teksty Kreślone Na Twardym Kartonie".

Bilety na sobotni koncert, który rozpocznie się o godz. 17, w przedsprzedaży kosztują 45 zł, w dniu koncertu 60 zł.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: