Trwa gruntowny remont hali lekkiej atletyki przy stadionie Górnika Zabrze wraz z całą infrastrukturą. Na razie gotowe są szatnie i pomieszczenia sanitarne, z których będą korzystać przede wszystkim osoby ćwiczące na ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trwa gruntowny remont hali lekkiej atletyki przy stadionie Górnika Zabrze wraz z całą infrastrukturą. Na razie gotowe są szatnie i pomieszczenia sanitarne, z których będą korzystać przede wszystkim osoby ćwiczące na znajdującej się w hali siłowni. Remont kosztował miasto około 200 tysięcy złotych.

Z szatni jednorazowo może korzystać około 25 osób. Łazienki mają kabiny prysznicowe, są wykafelkowane. Udało się je wyremontować dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do którego należy hala lekkoatletyczna.

MOSiR wykonał prace budowlane własnymi siłami, korzystając z tzw. brygady tygrysa. To ekipa szybkiego reagowania na duże potrzeby napraw i remontów.

Po prostu wszystkie prace MOSiR wykonuje swoimi siłami. Przy remontach pracują pracownicy sportowej placówki.

- To ludzie, którzy są zatrudnieni w MOSiR-ze w różnych działach, a na czas zadań remontowych zostali "przesunięci". W ten sposób wykorzystujemy umiejętności budowlane i zdolności swoich pracowników. Na czas prac zostali włączeni do naszego działu technicznego - tłumaczy Czesław Żelichowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Dzięki temu koszty remontów są znacznie mniejsze. Zlecenie tych robót jakiejkolwiek, nawet małej firmie zewnętrznej oznaczałoby dużo większe koszty wszystkich przedsięwzięć. A my mamy określoną liczbę pieniędzy i chcemy ją wykorzystać tak, aby wykonać jak najwięcej prac - podkreśla Żelichowski.

Pieniądze na materiały budowalne niezbędne do wyremontowania szatni i łazienek dało już jednak miasto.

- Oddanie tych bardzo dobrze wyremontowanych pomieszczeń, to wypadkowa wielu sił. Takie inwestycje, o charakterze sportowo-rekreacyjnym, są w mieście bardzo potrzebne - mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. - Ważne jest oddawanie nowych obiektów tego typu, ale nie możemy zapominać o tych, które już istnieją. Warto je odnawiać, gdyż one także mogą z powodzeniem służyć mieszkańcom - uważa prezydent Zabrza.

Hala lekkoatletyczna Górnika Zabrze przy ul. Roosevelta nie była remontowana od kilkunastu lat. Jej modernizaja jest więc jedną z najpilniejszych potrzeb.

- Hala wygląda już naprawdę fatalnie, dlatego przymierzamy się do jej odnowienia. Po remoncie będzie obiektem ogólnodostępnym. Będą mogły na niej trenować nie tylko drużyny sportowe, ale i zabrzańskie dzieci i młodzież - zapewnia Czesław Żelichowski.

Remont hali jest już przesądzony i rozpocznie się niebawem. Trzeba będzie wymienić m.in. zniszczony tartan.

Warto podkreślić, że hala lekkoatletyczna Górnika była bodaj pierwszą w Polsce z bieżnią tartanową w czasach, kiedy Górnik Zabrze był potęgą lekkoatletyczną. Bieżnia ma 100 m długości.

To jednak nie wszystkie remonty prowadzone przez MOSiR. Drugą dużą inwestycją ośrodka jest budowa boiska treningowego przy ul. Żniwiarzy. Tam trenują drużyny młodzieżowe Promotora Zabrze.

Na tym boisku oraz na boisku Gazobudowy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zamontuje urządzenia do piłkochwytów. Są to standardowe urządzenia, w które boiska są wyposażane. Są one konieczne, aby piłki nie wypadały poza teren boiska.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!