Pierwsze gwiazdy mają wrócić na Pietrynę w przyszłym tygodniu

Pierwsze gwiazdy mają wrócić na Pietrynę w przyszłym tygodniu. (© fot. Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W przyszłym tygodniu - Leon Niemczyk i Wojciech Pszoniak, a do końca następnego - Zbigniew Cybulski i Bogumił Kobiela.

Gwiazdy poświęcone tym aktorom powrócą wreszcie do słynnej łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej.

Takie zapewnienie złożył na czwartkowej konferencji Dariusz Joński, wiceprezydent miasta. Przypomnijmy, że gwiazdy usunięto z Pietryny na początku 2010 r. w celu przeprowadzenia renowacji (zaczęły się wykruszać). Ich powrót odkładano w nieskończoność, bo żaden z podmiotów odpowiedzialnych za gwiazdy nie kwapił się z zapłatą za wykonanie prac.

- Gwiazdy Niemczyka i Pszoniaka wrócą na miejsce w pierwszej kolejności, bo nie wymagają dużych napraw - wyjaśnia Dariusz Joński. - Bardziej skomplikowana jest jednak renowacja gwiazd Cybulskiego i Kobieli. Trzeba je przetopić i odlać na nowo.

W przyszłym tygodniu renowacji ma być poddana także gwiazda Zbigniewa Zapasiewicza. Prace te mają być wykonywane na miejscu.

Ustalono również, że do końca roku pieczę nad gwiazdami będzie sprawował łódzki Zarząd Dróg i Transportu, a później - Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UMŁ.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    PiSman (gość)

    nowy Komisarz załatwia wszystkie sprawy w expresowym tempie! gratulacje Panie Komisarzu gratulacje Panom Komisarzom