Grembach Łódź mistrzem Polski w piłce plażowej!

Mateusz Markowski
mat.prasowe
Piłkarze plażowi Grembacha Łódź zdobyli mistrzostwo Polski w turnieju rozgrywanym na plażach Ustki.

W finale mistrzostw Polski piłkarze Grembacha pokonali Hemako Sztutowo. W regulaminowym czasie gry było 3:3, a Grembach dwukrotnie doprowadzał do wyrównania (ze stanu 2:0 na 2:2 i ze stanu 3:2 na 3:3). W dogrywce jednak decydującego gola na 4:3 zdobył Marek Widzicki i Grembach odzyskał tytuł najlepszej drużyny beach soccerowej w Polsce. Wcześniej piłkarze Grembacha wygrywali w latach 2011, 2012 i 2013, w zeszłym roku zdetronizowała ich inna łódzka drużyna – KP Łódź.

Na tegorocznych mistrzostwach Polski zawodnicy KP Łódź zajęli czwarte miejsce. W półfinale przegrali derby Łodzi z Grembachem i musieli grać o brązowe medale. W meczu o trzecie miejsce lepsza od łodzian okazała się drużyna Boca Gdańsk, która wygrała z KP 5:4.

Beach Soccer to plażowa odmiana piłki nożnej. Zawodnicy grają w pięcioosobowych drużynach (4+ bramkarz) i nie ma żadnego limitu zmian. Boisko jest mniejsze niż w standardowej wersji, wysypane piaskiem, a sama gra bardzo dynamiczna i widowiskowa. Mecz składa się z trzech tercji po 12 minut. Podobnie, jak w koszykówce czy piłce ręcznej, liczy się realny czas gry, w razie jakichkolwiek przerw zegar jest zatrzymywany. Zawodnicy muszą grać boso, ewentualnie w miękkich ściągaczach. Nie wolno nosić żadnego obuwia. Faule karane są kartkami żółtymi i czerwonymi, tak jak w piłce nożnej na trawie.