Występujący w B-klasie piłkarze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych mają nowego trenera. Został nim Ryszard Walusiak. Starszym kibicom piłki nożnej z regionu wałbrzyskiego tej postaci przedstawiać nie trzeba.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Występujący w B-klasie piłkarze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych mają nowego trenera. Został nim Ryszard Walusiak. Starszym kibicom piłki nożnej z regionu wałbrzyskiego tej postaci przedstawiać nie trzeba. To były bramkarz Górnika Wałbrzych, z którym między innymi awansował do ekstraklasy i strzegł jego bramki przez trzy pierwsze sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Od pewnego czasu chodziłem na mecze Górnika Nowe Miasto, bo w klubie tym na pozycji bramkarza gra mój syn - wyjaśnia Ryszard Walusiak. - Kiedy dostałem propozycję zostania trenerem, nawet się nie zastanawiałem. Zebrała się tam bowiem grupa poukładanych chłopaków, dla których piłka nożna to dobra zabawa. Poza tym mam ogromny sentyment do miejsca, gdzie osiągałem sukcesy jako bramkarz Górnika.

Nowy trener klubu z dzielnicy Nowe Miasto wyjaśnia, że nie zamierza wywierać na swoich zawodnikach presji wyniku i awansu do A klasy. Twierdzi, że najwiekszą satysfakcją będzie dla niego przekazanie swoich sporych umiejętnosci piłkarskich i doświadczenia. Jeżeli dzięki temu podopieczni zaczną grać lepiej, satysfakcja będzie rosła. Ryszard Walusiak trenował w przeszłości m.in. Górnika Wałbrzych, Lechię Dzierżoniów (awans do III ligi) i Orła Ząbkowice.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!