Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gimnazjum nr 26 - III miejsce w plebiscycie na Najfajniejsze Gimnazjum w Łodzi 2016

ŁC
Gimnazjum nr 26 w Łodzi zdobyło 1746 głosów w plebiscycie na Najfajniejsze Gimnazjum w Łodzi 2016, zdobywając tym samym trzecie miejsce!
Gimnazjum nr 26 w Łodzi zdobyło 1746 głosów w plebiscycie na Najfajniejsze Gimnazjum w Łodzi 2016, zdobywając tym samym trzecie miejsce! Gimnazjum nr 26 w Łodzi
Do 19 kwietnia internauci głosowali na Najfajniejsze Gimnazjum w Łodzi. Trzecie miejsce w plebiscycie zdobyło Publiczne Gimnazjum nr 26 im. Mikołaja Reja. Dowiedzcie się, dlaczego ta szkoła jest wyjątkowa!

Gimnazjum nr 26 w Łodzi słynie ze świetnych wyników zdobywanych przez uczniów placówki podczas egzaminów gimnazjalnych. Co roku gimnazjum jest zaliczane do grupy „Szkół sukcesu”. W latach 2012 i 2013 placówka otrzymała listy gratulacyjne od Prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej.

Od 2011 roku gimnazjum im. Mikołaja Reja szczyci się tytułem „Szkoły odkrywców talentów” przyznanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szkoła jest jedynym w kraju gimnazjum przyjętym do TED Ed-Club – we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim organizuje konferencje TED. Patronem inicjatywy jest amerykańska fundacja non-profit Sapling Foundation. W ramach wydarzenia uczniowie ćwiczą wystąpienia publiczne , rozwijają kreatywności i korzystają z nowoczesnych technologii.

W ramach działań na rzecz rozwoju zainteresowań uczniów, w gimnazjum funkcjonuje Kawiarenka Literacka. Do tej pory wydano 2 tomiki poezji uczniów ich rodziców oraz nauczycieli. Niedawno, bo we wrześniu 2015 roku, w szkole powstał także klub INTERACT działający przy Klubie Rotary Łódź-Centrum, zrzeszający młodzież, która chce nieść pomoc innym. Klub współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci z Zespołem Downa.

Gimnazjum nr 26 w Łodzi od wielu lat bierze udział w międzynarodowych projektach, których celem jest lepsze poznanie i „szlifowanie” języków obcych. Wśród zrealizowanych programów warto wymienić projekt wideokonferencji ze szkołami i muzeami w Anglii (2002-2011). Obecnie szkoła współpracuje z fundacją Face to Faith. Jest to pozarządowa organizacja Tony'ego Blaira, której celem jest szerzenie edukacji ukierunkowanej na tolerancję, zrozumienie różnic kulturowych i religijnych między społecznościami z wykorzystaniem cyfrowych technologii. „Face to Faith” skupia ponad 160 tysięcy młodych ludzi w ponad 20 krajach świata. Tylko dwie polskie szkoły biorą udział w tym projekcie.

Ciekawymi imprezami jest coroczne Święto Biblioteki Szkolnej, Dni Głośnego Czytania i akcja „Czytanie łączy pokolenia”. Wszystkie te wydarzenia są organizowana przez szkolną bibliotekę i mają na celu zwiększenie czytelnictwa wśród uczniów. Dużą popularnością cieszą się coroczne konkursy biblioteczne (m.in. „Drużynowy konkurs znajomości mitologii i Hobbita, Konkurs na zakładkę do książki, konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”).

Misją szkołą jest integracja młodzieży, nauka myślenia globalnego przy lokalnym działaniu oraz praca zgodnie z zasadami „zapragnij, przygotuj się, zrealizuj”. Obecnie do Gimnazjum 26 uczęszcza 378 uczniów.

Gimnazjum 26 oferuje naukę w klasach, w których tworzone są programy zajęć dodatkowych. W roku szkolnym 2016/2017 naukę kontynuować będą klasy:
• 2a i 3e – „Teanage English”
• 2b – „Ignorantia juris nocet” (Nieznajomość prawa szkodzi)
• 2c – „Trzy kroki w stronę kultury”
• 2d i 3b – „Przyroda w liczbach”
• 2e – Z3 – rozwijająca kreatywność
• 3c – „Poprzez media”
• 3d – „Wędrówki dalekie i bliskie”.
Planowane klasy pierwsze:
„• ¡Viva el español!” – dwujęzyczna z językiem hiszpańskim (6 godzin języka hiszpańskiego, 2 godziny języka angielskiego)
• „Teenage English” – rozwijająca zainteresowania językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych
• „Przyroda w liczbach” – rozwijająca zainteresowania przyrodnicze
• „Wielokulturowa” – dla tych, których interesuje historia i współczesność Łodzi
• „Jugend-Deutsch” – klasa dla osób zainteresowanych różnego rodzaju działaniami prowadzonymi w języku niemieckim.

Placówka współpracuje z Gminą Żydowską i Centrum Dialogu. Od roku w szkole działa Koło Detektywów Łódzkich. Gimnazjum nr 26 prowadzi także zajęcia w ramach współpracy z Uniwersytetem Łódzkim- Dzięki współpracy z Wydziałem Biologii UŁ w naszej ekopracowni i przyszkolnym ogródku „Drzewo wiedzy” odbywają się bardzo interesujące zajęcia dla naszych uczniów i szóstoklasistów okolicznych szkół podstawowych, uczniowie biorą też udział w „Nocy biologów” na UŁ. Współpracujemy także z Wydziałem Filologicznym UŁ w nauczaniu języka hiszpańskiego. Studenckie koło naukowe wspiera gimnazjalistów w przygotowywaniu konferencji TED, uczniowie biorą udział w zajęciach na UŁ – opowiadała Jolanta Kowalska, dyrektor PG26.

Motto szkoły to:
Uczymy i uczymy się, potrafimy to robić i jest to naszą pasją. Każdy uczeń, każdy rodzic i każdy nauczyciel jest twórcą naszego sukcesu

Więcej informacji o szkole znajdziecie na stronie:

Poznaj pozostałych zwycięzców plebiscytu na Najfajniejsze Gimnazjum w Łodzi 2016!:
Gimnazjum nr 41 - II miejsce w plebiscycie Najfajniejsze Gimnazjum w Łodzi 2016

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto