Ponieważ kasa, w której bez prowizji można wnieść opłatę za wydanie paszportu, działa tylko dwie godziny dziennie, petenci muszą zapłacić np

Ponieważ kasa, w której bez prowizji można wnieść opłatę za wydanie paszportu, działa tylko dwie godziny dziennie, petenci muszą zapłacić np. w agencji bankowej, gdzie pobierana jest prowizja 3 zł. (© fot. Łukasz Kasprzak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czytelniczka "Expressu" chciała złożyć wniosek o wydanie nowego paszportu w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej.

Do formularza musiała obowiązkowo dołączyć dowód wpłaty za dokument, czyli 140 zł.

- Przez telefon pytałam, czy mogę zapłacić na miejscu, usłyszałam, że tak - mówi kobieta. - Niestety nie poinformowano mnie, że kasa działa tylko przez... dwie godziny dziennie - od godz. 13 do godz. 15. Jaki to ma sens, skoro wydział przyjmuje interesantów od godz. 8 do 15.45, a we wtorki nawet do godz. 17.45?

- Kasa, która działa w budynku, to tzw. kasa pracownicza, czyli zajmująca się rozliczeniami wewnętrznymi - tłumaczy pracownicza WSOiC. - Nie jest przeznaczona dla petentów, z wyjątkiem tych dwóch godzin dziennie. Uznano, że nie ma potrzeby uruchamiania jej na cały dzień, bo opłatę za paszport można wnieść w działającej na miejscu agencji bankowej, każdym banku, na poczcie albo przez internet.

Sęk w tym, że za pośrednictwo w przekazaniu pieniędzy trzeba dodatkowo zapłacić, np. w agencji bankowej 3 zł.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Baluu (gość)

Ja nie miałem problemu. W Googlach sprawdziłem jaki numer numer konta urzędu, zrobiłem BEZPŁATNY przelew z mBanku i okazałem potwierdzenie przelewu. I załatwione.

Kobieta robi z igły widły.

ehhh (gość)

Nie masz babo większych problemów?! Do garów a mężowi piwko i pilota!

adi (gość)

Za paszport dla dziecka trzeba zapłacić 30 zł obszedłem okoliczne banki to chcieli 10 zł prowizji za dokonanie wpłaty !!!!!!! wreszcie trafiłem do wspomnianej agencji gdzie zapłaciłem jedynie 3 zł...
10% haraczu za dokonanie wpłaty - żyć nie umierać - też chce być włascicielem takiej agencji przy urzędzie.

xXx (gość)

W większości urzędów zapanowała ostatnio taka "MODA", że nie ma kasy tylko jest okienko agencji!!
Pani przy właściwym okienku, po odebraniu dokumentów informuje, że teraz należy uiścić opłatę w "KASIE". Zainteresowany podchodzi do okienka "KASA" a tam niespodzianka. Nie ma kasy tylko agencja!
W US na Św. Teresy za potwierdzenie nr NIP zapłaciłem 5 zł, a jeszcze w pseudo kasie dodatkowo 3,60!!!!!