Ponieważ kasa, w której bez prowizji można wnieść opłatę za wydanie paszportu, działa tylko dwie godziny dziennie, petenci muszą zapłacić np

Ponieważ kasa, w której bez prowizji można wnieść opłatę za wydanie paszportu, działa tylko dwie godziny dziennie, petenci muszą zapłacić np. w agencji bankowej, gdzie pobierana jest prowizja 3 zł. (© fot. Łukasz Kasprzak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czytelniczka "Expressu" chciała złożyć wniosek o wydanie nowego paszportu w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej.

Do formularza musiała obowiązkowo dołączyć dowód wpłaty za dokument, czyli 140 zł.

- Przez telefon pytałam, czy mogę zapłacić na miejscu, usłyszałam, że tak - mówi kobieta. - Niestety nie poinformowano mnie, że kasa działa tylko przez... dwie godziny dziennie - od godz. 13 do godz. 15. Jaki to ma sens, skoro wydział przyjmuje interesantów od godz. 8 do 15.45, a we wtorki nawet do godz. 17.45?

- Kasa, która działa w budynku, to tzw. kasa pracownicza, czyli zajmująca się rozliczeniami wewnętrznymi - tłumaczy pracownicza WSOiC. - Nie jest przeznaczona dla petentów, z wyjątkiem tych dwóch godzin dziennie. Uznano, że nie ma potrzeby uruchamiania jej na cały dzień, bo opłatę za paszport można wnieść w działającej na miejscu agencji bankowej, każdym banku, na poczcie albo przez internet.

Sęk w tym, że za pośrednictwo w przekazaniu pieniędzy trzeba dodatkowo zapłacić, np. w agencji bankowej 3 zł.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Baluu (gość)

Ja nie miałem problemu. W Googlach sprawdziłem jaki numer numer konta urzędu, zrobiłem BEZPŁATNY przelew z mBanku i okazałem potwierdzenie przelewu. I załatwione.

Kobieta robi z igły widły.

adi (gość)

Za paszport dla dziecka trzeba zapłacić 30 zł obszedłem okoliczne banki to chcieli 10 zł prowizji za dokonanie wpłaty !!!!!!! wreszcie trafiłem do wspomnianej agencji gdzie zapłaciłem jedynie 3 zł...
10% haraczu za dokonanie wpłaty - żyć nie umierać - też chce być włascicielem takiej agencji przy urzędzie.

xXx (gość)

W większości urzędów zapanowała ostatnio taka "MODA", że nie ma kasy tylko jest okienko agencji!!
Pani przy właściwym okienku, po odebraniu dokumentów informuje, że teraz należy uiścić opłatę w "KASIE". Zainteresowany podchodzi do okienka "KASA" a tam niespodzianka. Nie ma kasy tylko agencja!
W US na Św. Teresy za potwierdzenie nr NIP zapłaciłem 5 zł, a jeszcze w pseudo kasie dodatkowo 3,60!!!!!