Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Widzew - MKS MDK Konin 76:56 [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk, (opr. dem)
Widzew - MKS MDK Konin
Widzew - MKS MDK Konin Krzysztof Szymczak
Koszykarki Widzewa wygrały z MKS MDK Konin 76:56. W piątek trener Janusz Wierzbicki nie wystawił przeciwko outsiderowi zmienniczek. W zespole Widzewa reprezentantka Polski Wiktoria Zapart zagrała niespełna 3-minutowy epizod.

Natomiast Daria Dziwulska, Martyna Laskowska, Ewelina Okonek i Beata Paranowska nie wystąpiły w spotkaniu przeciwko MKS MDK Konin. Niemal przez cały mecz grał siedmioosobowy trzon zespołu.

Widzewianki miały od początku inicjatywę. Odskoczyły przed przerwą na 9 punktów, ale w 22 minucie było już tylko 31:30 i znana z występów w Pabianicach Anita Szemraj przestrzeliła w kontrataku.

Ostatnie 3 minuty trzeciej kwarty były kluczowe. Po akcjach Alicji Bednarek, Aleksandry Pawlak i Pauliny Rozwadowskiej widzewianki odskoczyły na 14 punktów i zgasiły emocje.

W ostatniej kwarcie Widzew już dominował niepodzielnie i w 33 min. osiągnął przewagę 19 punktów (63:44), a później, grając swobodnie, utrzymywał ją kończąc mecz 76:56.

Widzew Łódź - MKS MDK Konin 76:56 (15:12, 16:15, 25:15, 20:14)

Widzew: Olivia Tomiałowicz 22, Aleksandra Pawlak 17, Sarah Boothe 13, Paulina Rozwadowska 9, Alicja Bednarek 8, Tynikki Crook 4, Magdalena Rzeźnik 3, Wiktoria Zapart 0. Trener: Janusz Wierzbicki.

MKS: Elżbieta Paździerska, Anita Szemraj po 12, Iwona Płóciennik 11, Aleksandra Kaja 9, Katarzyna Motyl 8, Angelika Kuras 2, Marta Mańkowska, Milena Krzyżaniak po 1, Marta Libertowska, Eliza Horodeńska 0. Trener: Arkadfiusz Koniecki.