W ubiegłym tygodniu odsłonięty został ostatni z sześciu murali powstałych dzięki fundacji Urban Forms. Jak Wam się podoba galeria street artu?

Nowy mural można podziwiać przy Teatrze Muzycznym


Szósty już mural został odsłonięty przy ulicy Kościuszki 27. Jego autorami są członkowie łódzkiej grupy Etam Crew oraz Sat-One, który przyjechał do nas z Niemiec.

Przez trzy tygodnie międzynarodowi artyści zajmowali się "zdobieniem" łódzkich kamienic. Na sześciu ścianach budynków powstały wielkoformatowe graffiti zwane muralami. Powstawały one w ramach Galerii Urban Forms. Organizatorzy planują teraz wydanie specjalnego katalogu oraz mapy, dzięki którym będzie można podążyć "szlakiem łódzkich murali".

Łodzianie z zaciekawieniem przyglądają się powstałym pracom. - To jest bardzo dobre rozwiązanie - mówi Adrian Kalinowski. - W mieście od razu jest "cieplej" i nie zwraca się uwagi na szare budynki. Nie mam nic przeciwko, jeżeli zamalowywana nie jest zabytkowa kamienica - dodaje. Podobnego zdania jest również Marta Walentowicz. - Od razu w mieście robi się przyjemniej, bardziej kolorowo. Takie obrazy przydałyby się też na Wschodniej - zwraca uwagę.

Łódzką galerię street artu tworzą murale, które możemy podziwiać na ścianach budynków przy ulicach:
- Pomorska 67 - autor Hiszpan Aryz
- Legionów 19 - autor M-City z gdańskiej ASP
- Próchnika 9 - autorem jest duet z Warszawy Sepe i Chazme
- Próchnika 11 - autor Francuz Remed
- Kościuszki 32 - autor Hiszpan Kenor
- Kościuszki 27 - autor Etam Crew oraz Sat-One

Czytaj więcej o street art w Łodzi:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!