(© Wojciech Markos Markiewicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We wtorek o godz. 21 rozpocznie się ostatni przed zimą pokaz „tańczącej” fontanny na pl. Dąbrowskiego.

Podczas ostatniego tegorocznego pokazu woda przed Teatrem Wielkim „zatańczy” do wszystkich utworów z repertuaru dobranego dla fontanny. Podczas pokazu będzie można wysłuchać m.in. Chopina, Wagnera i Czajkowskiego.

Po zakończeniu pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji spuszczą z podziemnych zbiorników fontanny 340 metrów sześciennych wody i zakonserwują prawie 300 dysz fontanny oraz jej sterownię.

Ponowne uruchomienie fontanny nastąpi w maju 2013 roku.


Czytaj także

  Komentarze (20)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  wodnik (gość)

  To jest ohydna pamiątka rządów Kropy i Tomaszewskiego. Ludzie pozbawieni wszelkiego gustu i smaku. Poza zdegenerowaną formą- ta wagina zaśmieca, zasłania i degeneruje jedno z niewielu okazałych miejsc, którym mogła pochwalic się Łódź - Filharmonię. Skoro w zimę zakręcają wodę, to niech Zdanowska każe rozbić to straszydło

  jakiśtakiś (gość)

  przecież jak się przyjrzeć od czoła to wygląda jak usta ,jakiś niedouczony przyszły lekarz ginekolog wpadł na ten pomysł z wagina -ja w przyszłości współczuje jego pacjentkom

  jakiśtakiś (gość)

  a jak się sezon zacznie to zwik będzie już sprywatyzowany pod wodzą nowego prezesa z po i fontanna nie będzie już nikomu potrzebna jeno będzie straszyć na sucho

  Tomek (gość)

  Przecież wystarczy dodać trochę chemii antifreeze produktu który nie pwoduje zamarzania wody i będzie przez cały rok działać.
  Jak będzie padać śnieg i mróz dokoła będzie fajnie jak to będzie działało, za trudne to dla mechaników od wodociągów by tak to zmienić, przecież oni trzymają pieczę nad fotannami a może zakład wodociągów nie słyszał o tym że fontanny mogą działać przez cały rok zimą również.

  łodziak (gość)

  szkoda, mnie się podoba, jedno z niewielu zadbanych miejsc, placów w Łodzi, za Kropy przynajmniej coś się robiło, były ambitne plany, zbudowano Atlas Arenę, lotnisko (sprawy startegiczne dla wizerunku miasta, linia tramwajowa z Helenówka-Zachodnia-Piotrkowska Pabianicka (pamiętacie jak wyglądała ta trasa wcześniej?), był ambitny plan dla Fabrycznego i okolic, ESK2016,...a teraz? błagam powiedzcie cokolwiek dobrego o Hanci

  adam (gość)

  Może i ta fontanna jest OK, ale nie pasuje do tego miejsca. Poza tym w koło sam beton, żadnych ławeczek. Uważam, że można było to dużo lepiej zaaranżować.