Czteroosobowa ekipa filmowa, działająca na zlecenie UEFA, przyjechała wczoraj do Gdańska. Do jutra kręcić będzie materiał na potrzeby promocji miasta w kontekście przygotowań do Euro 2012.

Masz zdjęcie do tego tematu?

WyślijCzteroosobowa ekipa filmowa, działająca na zlecenie UEFA, przyjechała wczoraj do Gdańska. Do jutra kręcić będzie materiał na potrzeby promocji miasta w kontekście przygotowań do Euro 2012.
Wczoraj filmowane były m.in. ul. Długa i Długi Targ, Żuraw z Wyspy Spichrzów, Zbrojownia oraz widok Głównego Miasta z... windy remontowej zainstalowanej na wieży bazyliki Mariackiej.

W jutrzejszym programie jest wyjazd na Westerplatte oraz m.in. sfilmowanie żurawi portowych. W sobotę goście z UEFA pojadą m.in. do parku oliwskiego oraz do Sopotu, gdzie nakręcą Monciak, molo i plażę.


- Z kilkugodzinnego materiału zostanie zrobiony spot trwający 30-40 sekund. Będzie on prezentowany m.in. w lutym 2010 r. w Warszawie podczas losowania grup eliminacyjnych Euro 2012. Biorąc pod uwagę, że transmisję telewizyjną będą oglądać miliony na całym świecie, jest to znakomita promocja dla miasta - mówi Michał Brandt, rzecznik projektu Euro 2012 w Gdańsku. - Cały, kilkugodzinny materiał zostanie też "bez obrabiania" przekazany telewizjom, które wykupią prawa do transmisji z Euro 2012.
Gdańsk jest przedostatnim miastem gospodarzem Euro 2012 (wliczając Ukrainę), w którym goszczą filmowcy. Po wyjeździe z Trójmiasta mają pojechać do Warszawy.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!