W sobotę po godzinie 20 na dworcu w Katowicach podczas powrotu kibiców Widzewa z meczu z Piastem Gliwice pseudokibice Widzewa zaatakowali policjantów. W starci rannych zostało ośmiu funkcjonariuszy policji. Policja strzelała z broni gładkolufowej. Poszkodowanych zostało też kilku fanów Widzewa.

Pseudokibice Widzewa obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i kostką brukową. Ci odpowiedzieli strzałami z broni gładkolufowej. Podczas zadymy jednemu z policjantów wyciągnięto z przedniej kieszeni zapasową amunicję, którą później znaleziono na torach.

Pociąg odjechał w kierunku Łodzi, jednak na stacji w Zawierciu został zatrzymany przez policję. Wszyscy kibice zostali wylegitymowani. Aresztowano dziewięciu z podejrzanych o udział w ataku na policję, a trzech kolejnych spędziło noc w izbie wytrzeźwień. Pięciu zatrzymanych jest mieszkańcami Łodzi, a pozostałych czterech województwa łódzkiego.

Zatrzymani pseudokibice mogą usłyszeć zarzuty czynnej napaści na policjanta, za co grozi do 10 lat więzienia.Źródło: Zadyma Widzewiaków z policją w Katowicach [FILM Z AWANTURY]

Czytaj także

  Komentarze (36)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  ARO NICIARA (gość)

  Czemu się czepiacie biednych wioskowych kibiców. Wyjechali 1 raz w życiu z podłódzkiej wioski zobaczyli nowy dworzec i mieniący sie peron. Pomyliło się wioskowym kretynom bo pomyśleli, że to kostki lodu. Wybiegli więc z pociągu i zaczeli lizać peron nr 3. Zdarza sie kazdemu wioskowemu.

  Agnieszka (gość)

  Kibice podjechali na dworzec i byli spokojni, dopóki policja nie zaczęła ich wyzywać od żydów!!!. Policjanci zrobili to na czyjeś zlecenie.

  GRBCH (gość)

  Więcej Widzewiaków jezdzi na mecze wyjazdowe niż was pejsy przychodzi na ten chlew przy Zyduni 2. To dopiero jest wstyd ....960 koszernych na Sandecji...hahahahha

  hg (gość)

  widzę, że ełkaesiacy trzymają z policją i żałują, że psy nie użyły amunicji ostrej. Kompleks i nienawiść do Widzewa sprawiają, że nie myślicie racjonalnie.

  Normalny kibic (gość)

  Pytam tylko na czyje polecenie ci uzbrojenie zadymiarze w białych kaskach stanęli na drodze wracającym do domu kibicom Widzewa? Dlaczego na meczu było spokojnie, dlaczego przez całą drogę mogło być spokojnie, aż do momentu gdy na drodze pojawiły się zadymiarze PO

  Zdenek (gość)

  Zamknąć bydło w chlewie i będzie spokój!!!!!!!!!!!!
  Najlepiej zamknąć do jednego wspólnego chlewnika całe Orange ExtraClass BYDŁO.

  rts1922 (gość)

  Na takich wyjazdach widzewa 3/4 to ludzie z małych miejscowości i okolicznych wsi.Jedyną rozrywką dla tych ludzi to mecz na kurczak/arena.Proponuję by wybodować im stadion na kształt obory siedzenia ze słomy a podłoże z gnojowicy,SĄ PRZYZWYCZJENI