Fragment wystawy "Chorea/Poligon ciała i okoliczności"

Fragment wystawy "Chorea/Poligon ciała i okoliczności". (© fot. Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wernisarzem wystawy "Chorea/Poligon ciała i okoliczności" w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3 rozpoczął się pierwszy łódzki festiwal teatralny Retro/per/spektywy: Chorea.

Z inicjatywy twórców działających w ramach Stowarzyszenia (w jego skład wchodzą m.in. młodzi artyści, muzycy, tancerze, plastycy, absolwenci studiów kulturoznawczych oraz teatrologicznych, uczniowie Akademii Praktyk Teatralnych prowadzonej przy OPT Gardzienice.

- To jest jeden z najważniejszych festiwali, w jakim brałem udział, bo jego siłą jest bogactwo pomysłów i twórczego zapału młodych ludzi przenoszących na scenę swoje najprawdziwsze emocje - powiedział Tomasz Rodowicz, reżyser. - Wielu z tych spektakli jeszcze nie widziałem, więc sam mam tremę, jak one wypadną na scenie.

Dla artystów z całej Polski biorących udział w festiwalu jest on platformą rozmaitych wydarzeń teatralnych: spektakli, performance, filmów o teatrze Krystyny Piasecznej, widowisk multimedialnych, koncertów i dyskusji, do których włączać się będą widzowie. W sobotę 21 sierpnia festiwal zakończy spektakl "Textilim/Psalmy" w reżyserii Pawła Passina (Fabryka Sztuki, godz. 20).

- Ten spektakl był już grany w różnych dziwnych miejscach takich jak ruiny getta, nieczynna zajezdnia tramwajowa, stary kościół, a teraz będzie okazja, żeby zobaczyć go w starej fabryce - powiedział Paweł Passin.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!