Łą-Der w klubie Wytwórnia Łą-Der w klubie Wytwórnia

(© Łukasz Ratajczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czwartkowy wieczór (15 września) w ramach festiwalu Łódź Czterech Kultur wystąpiły zespoły Łąki Łan i Deriglasoff.

Zobacz, jakie atrakcje czekają podczas tegorocznego festiwalu Łódź Czterech Kultur


Jako pierwszy na scenie łódzkiej Wytwórni pojawił się zespół Łąki Łan. Show w wykonaniu tego zespołu jest poza wszelką konwencją, a spora rzesza publiczności zdawała się sprawiać wrażenie, jakby przyszła do Wytwórni wyłącznie na tę część wieczornego koncertu. Łąki Łan wśród licznych rekwizytów mieli także popularnego "Kolorka z Łodzi".

Muzycy, których znakiem rozpoznawczym są przebrania upodabniające ich do owadów, wystąpili w składzie Włodzimierz "Paprodziad" Dembowski (śpiew), Piotr "Mega Motyl" Koźbielski (perkusja, śpiew), Michał "Bonk" Chęć (gitara, śpiew), Jarosław "Poń Kolny" Jóźwik (fortepian), Bartek "Zając Cokictokloc" Królik (gitara basowa, instrumenty klawiszowe, śpiew), oraz Marek "Jeżus Marian" Piotrowski (instrumenty klawiszowe).

Po przerwie na scenie pojawił się Olaf Deriglasoff wraz z zespołem Deriglasoff Band. Muzyk dojrzały, znany na polskiej scenie od lat 80. Współpracował już z Kazikiem, Kazikiem Na Żywo oraz z takimi zespołami jak Dzieci Kapitana Klosa czy Zwariowana Apteka. W Wytwórni wystąpił z utworami ze swojej najnowszej płyty "Noże". W czasie koncertu pełnego ostrych gitarowych riffów nie zabrakło utworów takich jak "Łysy pingwin", "Niehumor", "Dyjabeu" czy "Siedze".

Deriglasoff wystąpił w składzie: Olaf Deriglasoff (gitara basowa, śpiew), Wojtek Kuzyk (gitara, śpiew), Robert Szymański (perkusja), Andrzej Niski (gitara, śpiew), Andrzej Szajewski (instrumenty klawiszowe) oraz gościnnie Tomasz Kasprzyk (gitara basowa, skrzypce, śpiew).

Zobacz więcej relacji z koncertów w Łodzi:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!