Ekologiczne warsztaty dla dzieci w IKEA Łódź

Ekologiczne warsztaty dla dzieci w IKEA Łódź (© materiał IKEA Łódź)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Konkursy, gry dla dzieci w sali zabaw Port Łódź Junior, warsztaty dla modelarzy, zniżki na torze kartingowym, taniec, fitness, karaoke, gry sportowe to atrakcje przygotowane na czas ferii zimowych przez Port Łódź. Ferie w IKEA będą przebiegać pod hasłem „Żyję w zgodzie z naturą”. Dzieciom zostanie przekazana wiedza z zakresu ekologii oraz zdrowego odżywiania się. Centrum handlowo-usługowe Manufaktura także przygotowało specjalną ofertę na czas ferii. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi ofertami centrów handlowych.

Port Łódź


Adres: Ul. Pabianicka 245

Program: Ferie w Porcie Łódź upłyną pod znakiem gier video, tańca, śpiewu i wyścigów samochodowych. Dobra zabawa oraz mnóstwo atrakcji dla dziewczyn i chłopców gwarantowane. Centrum zaprasza uczniów spędzających ferie w mieście na warsztaty z modelarstwa i do strefy interaktywnych rozrywek.Ferie w sali zabaw Port Łódź Junior upłyną pod hasłem niesamowitych przygód i poszukiwania skarbów. Na dzieci, które podczas zimowej przerwy odwiedzą bezpłatną salę zabaw czekają konkursy, łamigłówki i liczne atrakcje. Maluchy, które w trakcie ferii wyruszą z Portem Łódź Junior na największą ilość wypraw otrzymają upominki i zaproszenia na Bal Karnawałowy organizowany przez salę zabaw.

Sala zabaw Port Łódź Junior
W ferie bezpłatna sala zabaw Port Łódź Junior codziennie w godz. 10:00 – 20:00 zaprasza dzieci w wieku 3-10 lat do wspólnej zabawy. Maluchy, które zimową przerwę w nauce spędzają w mieście, będą mogły posmakować przygód i zmierzyć się z wyzwaniami na miarę prawdziwych poszukiwaczy skarbów. Każde dziecko, które w ferie odwiedzi Port Łódź Junior i weźmie udział w wyprawie otrzyma skarb - koralik oraz drobny upominek na pamiątkę wspólnej zabawy. Na 15 maluchów, które będą odwiedzać salę zabaw najczęściej i zbiorą najwięcej koralików, czekają nagrody niespodzianki.

Dodatkową nagrodą dla najaktywniejszych uczestników ferii będą zaproszenia na Bal Karnawałowy w Porcie Łódź Junior, który odbędzie się 13 lutego w godz. 17:30 – 19:00. - Na Bal Karnawałowy zapraszamy także wszystkie dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Udział w zabawie jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę gości podczas ferii. Zapisów można będzie dokonać w rejestracji Portu Łódź Junior – informuje Emilia Lange- Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.
– 13 lutego w Porcie Łódź Junior odbędzie się bal kostiumowy, na którym dzieci będą mogły pojawić się we własnych przebraniach lub skorzystać z garderoby sali zabaw, w której znajdą stroje księżniczek, wróżek, Indian, policjantów, strażaków, kowbojów i wiele innych przebrań.

Port Łódź Junior to bezpłatna sala zabaw dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, znajdująca się na terenie centrum. Zjeżdżalnia, kącik gier, przebieralnia z bajkowymi strojami i basen z piłeczkami to tylko część atrakcji, które czekają tam na najmłodszych. Wykwalifikowani animatorzy dbają zarówno o dobrą zabawę, jak i bezpieczeństwo dzieci. Port Łódź Junior to idealne miejsce, w którym rodzice mogą bezpłatnie zostawić swoje pociechy i udać się na spokojne zakupy.

Warsztaty dla modelarzy
Wszystkich fanów modelarstwa RC i tych, którzy chcą się dowiedzieć, w czym tkwi sekret popularności tej dyscypliny, zapraszamy na Warsztaty modelarskie w Porcie Łódź. Uczestnicy krok po kroku poznają technikę tworzenia unikatowych modeli i będą mogli spróbować swoich sił w wyścigach na torze.

Na otwarte warsztaty modelarskie zapraszamy w ferie od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 21:00. Na uczestników zajęć czekają jazdy treningowe oraz zajęcia z serwisowania modeli. Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych – na miejscu każdy uczestnik będzie mógł na czas zajęć wypożyczyć model testowy samochodu. W weekendy 28-29 stycznia, 4-5 lutego i 11-12 lutego odbędą się zawody modeli RC. Udział w nich mogą wziąć posiadacze własnych modeli samochodów. Zapisy na zawody są prowadzone na stronie internetowej www.portlodz.pl. Dla uczestników zawody będą szansą na zdobycie tytułu mistrza wyścigów modeli RC, a dla publiczności – bardzo widowiskową rozgrywką.

Taniej na torze kartingowym
Na czas ferii zimowych (od 28 stycznia do 12 lutego) specjalną ofertę dla młodych miłośników wyścigów samochodowych przygotował także tor kartingowy LeMans. Uczniowie, którzy wypożyczając gokarty okażą aktualną legitymację szkolną będą mogli skorzystać z promocji i wziąć udział w losowaniu nagród.

W godz. 10:00 – 12:00 10 minut jazdy na gokarcie będzie kosztować tylko 10 zł. Na odwiedzających tor w godzinach 12:00 – 18:00 czeka promocja „40% gratis” – do każdej 10-minutowej przejażdżki młody kierowca otrzyma 4 minuty jazdy gratis. Wśród uczniów, którzy w ferie odwiedzą tor i wypełnią formularz zgłoszeniowy rozlosowane zostaną bezpłatne zaproszenia na 10 minut jazdy gokartem. Codziennie przez okres trwania promocji o godz. 20:00 losowanych będzie 10 zaproszeń.

E-szaleństwo: taniec, fitness, karaoke i sport
Zawody modeli RC To nie jedyna atrakcja na jaką mogą liczyć dzieci i młodzież w czasie ferii. Na stoisku przy sklepie Saturn do ich dyspozycji będzie centrum e-rozrywki, a w nim konsole z kontrolerami ruchu Kinect Xbox 360 i PlayStation 3 Move oraz konsole PlayStation 3. Młodzież, która odwiedzi strefę gier, będą mogły sprawdzić się w grach karaoke i tanecznych, pobawić się w fitness z e-trenerem i zagrać w liczne gry sportowe. Strefa gier przy sklepie Saturn będzie czynna codziennie przez całe ferie zimowe w godz. 10:00 – 20:00.
- Dzięki licznym atrakcjom ferie w Porcie Łódź to doskonała propozycja dla dzieci i młodzieży, bez względu na wiek. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy wolne od szkoły dni spędzają w mieście. W Porcie Łódź będą mogli zatańczyć układy do znanych przebojów, zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę czy pobawić się modelem wymarzonego wyścigowego samochodu – mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.
IKEA ŁÓDŹ


ul. Pabianicka 255

Na sam początek ferii, w weekend - 28 i 29 stycznia, IKEA Łódź zaprasza rodziców z dziećmi na kolejną edycję niezwykłych zabaw i konkursów z nagrodami pt. „Tak się składa”.Przewidziano m.in. skręcanie mebli na czas, ścielenie łóżek w błyskawicznym tempie czy jedzenie hot doga w 10 krokach. Nie zabraknie także kultowych kalamburów – już dziś można się zastanowić jak pokazać szafkę na buty, a jak doniczkę? Dzielne zmagania uczestników zabaw zostaną oczywiście nagrodzone. Przewidziano bony upominkowe na zakupy w IKEA.

Gimnastyka w IKEA
IKEA Łódź wie jak łączyć przyjemne z pożytecznym – dobrą kondycję ze wspaniałą zabawą. W piątki dzieci będą mogły poćwiczyć na dziale Sypialnia pod okiem doświadczonych trenerów gimnastyki sportowej.

Zajęcia będą odbywać się każdy piątek w godz. 17.30 – 19.00 przez najbliższe pięć tygodni do 24 lutego włącznie. O odpowiedni dobór ćwiczeń zadbają trenerzy gimnastyki sportowej ze Studia sportu i rekreacji „Regimis”.
-Zapraszamy dzieci w każdym wieku na zajęcia ruchowe w nietypowym, ale odpowiednio do tego przystosowanym miejscu. W piątki dział Sypialnia
w IKEA będzie się zmieniał w salę ćwiczeń gimnastycznych dla najmłodszych. Doświadczeni trenerzy pokażą dzieciom, że gimnastyka to świetna zabawa,
a rodzice na pewno docenią wpływ ćwiczeń na postawę i zdrowie swojej pociechy – mówi Magdalena Rozengart, kierownik IKEA Łódź.

Jak podkreślają specjaliści ze Studia sportu i rekreacji „Regimis”. poprzez udział w zajęciach dzieci kształtują właściwą postawę, co zapobiega wadom kręgosłupa. Gimnastyka, jako podstawa wszystkich sportów, jest doskonałym wstępem do podjęcia kolejnych dyscyplin sportowych takich jak taniec, sztuki walki, piłka nożna, tenis.

Dla wszystkich porannych skowronków mamy dobrą wiadomość.Showroom IKEA można odwiedzać godzinę wcześniej, już o 9.00. To doskonała okazja, by z samego rana, bez tłoku, spokojnie poszukać zakupowych inspiracji.Do łódzkiej IKEA, a dokładniej do Restauracji znajdującej się na pierwszym piętrze, także warto zawitać skoro świt. Zestaw śniadaniowy z aromatyczną kawą to tylko 1,99 zł. A ponieważ nowy dzień warto zacząć od garści świeżych informacji do dyspozycji klientów w Restauracji IKEA jest codzienna prasa oraz bezprzewodowy Internet.Między 9 a 10 rano większość sklepów jest jeszcze zamknięta, ale w IKEA
w tym czasie czeka wiele niespodzianek.
- Można delektować się poranną kawą, skomponować swój własny zestaw śniadaniowy, a później z energią poszukać inspiracji aranżacyjnych w naszym showroomie - mówi Magdalena Rozengart, kierownik IKEA Łódź.
Showroom znajdujący się na pierwszym piętrze pełen jest ciekawych sposobów na urządzenie wnętrz. Szukając rozwiązań dla siebie, warto zwrócić uwagę na metkę – w IKEA mieści się na niej nie tylko cena, ale przede wszystkim bardzo praktyczne informacje dotyczące lokalizacji artykułu w magazynie samoobsługowym czy wskazówki na temat użytkowania produktu.

Ferie:

Termin: 30.01-10.02
Wiek uczestników: 6-10 lat

Program: „Żyję w zgodzie z naturą” to hasło, które będzie przyświecać feriom w IKEA Łódź. Dzieci nauczą się, jak dzięki małym eko-uczynkom dbać o środowisko. A ponieważ nie od dziś wiadomo, że wiedzę najlepiej wchłaniać przy dobrej zabawie, najmłodsi zobaczą, że segregacja surowców to gra zręcznościowa, a świetlówki energooszczędne to bohaterowie niejednej eko-historii. Dodatkowo dzieci będą miały okazję przygotować smaczne i zdrowe przekąski pod okiem profesjonalnego kucharza.

Na bezpłatnych warsztatach w IKEA Łódź najmłodszym zostanie przekazanych wiele cennych informacji dotyczących ekologii i zdrowego odżywiania się.

- Zdecydowaliśmy się na prowadzenie eko-ferii, gdyż temat ochrony środowiska jest nam bardzo bliski i chcemy tą wiedzą podzielić się z dziećmi. Ucząc najmłodszych podstawowych zasad ekologii i wpajając im zdrowe nawyki żywieniowe, kształtujemy przyszłość naszej planety. Podczas zajęć pokażemy dzieciom, jak w przyjemny i łatwy sposób można dbać o środowisko, a przez to także o siebie- mówi Magdalena Rozengart, kierownik IKEA Łódź.

Dwugodzinne warsztaty odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 12.00 oraz od 13.00 do 15.00. Cały tydzień to 10 warsztatów o tej samej tematyce. Jedno dziecko może zostać zapisane na łącznie dwa warsztaty: w pierwszym tygodniu na zajęcia pt. „Żyj oszczędniej”, w drugim na animacje pt. „Zmień nawyki - wybieraj odpowiedzialnie”. Po zajęciach najmłodsi otrzymują specjalny dyplom uczestnictwa w eko-feriach.

Zapisy na bezpłatne warsztaty prowadzone są w Punkcie Informacyjnym Centrum Handlowego Port Łódź przy sklepie IKEA.
MANUFAKTURA


ul. Karskiego 5

Program: „Ferie na medal”
Ferie na medal!
Kolejna nudna zima na sankach? W tym roku zaszalej w Manufakturze! Specjalna oferta na zimowe ferie już jest. Sprawdź gdzie możesz się bawić i korzystać z ofert specjalnych.

Experymentarium
Centrum Nauki
Ferie pełne odkryć

Warsztaty chińskiej kaligrafii, interaktywne lekcje tematyczne i pojedynki na laserowej arenie to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na dzieci w wieku 7-13 lat. Po szalonej zabawie pod okiem doświadczonych animatorów na dzieci czeka pyszny obiad.

W programie:
• Warsztaty interaktywnego odkrywania świata
• Zajęcia integracyjne
• Gry na Arenie Laser Games
• Interaktywna wystawa "Tajemnice Fizyki"
• Najnowsza wystawa Centrum Nauki Experymentarium "Chiński Smok i Armia terakotowa Cesarza Qin"
• Warsztaty Chińskiej Kaligrafii
• Działania twórcze
• Wycieczki do atrakcji Manufaktury (Centrum Wspinaczkowe Stratosfera, Muzeum Fabryki, Lodowisko)
Zapewniamy:
• Zajęcia w godzinach 10.00-15.00
• Jednodaniowy obiad
• Opiekę i zaangażowanie doświadczonych animatorów
• Wycieczki bez dodatkowych opłat
• Atrakcyjny program

Turnus I: 30 stycznia-3 lutego, 10.00-15.00
Turnus II: 6-10 lutego, 10.00-15.00
Jedne zajęcia: 80 zł/osoba, turnus 320 zł/osoba, 300 zł – zapisując 2 osoby lub uczestnicząc w dwóch turnusach
Zapisy: (42) 633 52 62, biuro@parkminiatur.pl

Kinderplaneta
Szalone ferie z dzieciarnią

Zawsze marzyłeś o byciu Indianinem lub piratem? Teraz masz na to szansę! Co pół godziny czekają na ciebie porywające zabawy tematyczne. Zbierz towarzyszy i korzystajcie z zimowych zniżek. Dla każdego opiekuna kawa lub herbata na rozgrzewkę.

30 stycznia-12 lutego

Dla klientów indywidualnych:
Bilet całodzienny 30zł + niespodzianka
2h w cenie 15 zł (bilety kupione do godziny 12:00, obowiązują przez 2 godziny)

Oferta dla grup:
Jedna godzina 7 zł/osoba
Dwie godziny 8 zł/osoba
Trzy godziny 10 zl/osoba
Kino 5D dla grup 5 zł/osoba
Rezerwacje grupowe: lodz@kinderplaneta.pl
Tel. 42 630 33 60

Muzeum Fabryki
Taneczne ferie z historią

Mazur, krakowiak, a może kujawiak? Teraz wszystkie dzieci mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach połączonych z elementami tańców polskich. A na wielbicieli zagadek czeka odkrywanie tajemnic dawnej fabryki Poznańskiego. Baw się z nami w detektywa!

31.01., 2.02., 7.02. oraz 9.02. 2012 r. (wtorki i czwartki) godz. 12:00
Zapisy: 42 664 92 93

Cinema City i Imax

Szermiercze ferie z kumplem Shreka!
Na ekranach czekają na was same hity: „Kot w butach”, „Alvin i Wiewiórki 3”, a także odnowiona w 3D klasyczna opowieść o „Pięknej i bestii”. A w pierwszym tygodniu ferii razem z Kotem w Butach i Klubem Szermierczym Dragon Łódź młodzi widzowie będą mogli nauczyć się wspaniałej sztuki fechtunku. Czekamy na odważnych! Bezpłatne lekcje i pokazy Klubu Szermierczego Dragon Łódź odbywać się będą w holu kina na pierwszym piętrze. Mogą wziąć w nich udział wszyscy, którzy odwiedzą kino IMAX Łódź w pierwszym tygodniu ferii. Szermiercze warsztaty odbywać się będą od poniedziałku do piątku (30.01-3.02) w godzinach 14:00-16:00, a w sobotę i niedzielę (4-5.02) między 11:00 a 16:00. Do udziału w treningach nie są potrzebne wcześniejsze zapisy.

Stratosfera
Nieziemskie ferie z górką

Zbierz grupę minimum 8 osób i zdobądź Koronę Ziemi! Na śmiałków czekają ścianki o różnych poziomach trudności oraz liczne konkursy w czasie w wspinaczki. W pakiecie wstęp, sprzęt i opieka instruktora.

30 stycznia-12 lutego
11 zł/osoba, opiekunowie wstęp wolny
Rezerwacje: 42 633 34 90
stratosfera@stratosfera.org
11 zł/osoba, opiekunowie wstęp wolny

Kręgielnia Grakula
Zakręcone ferie z bowlingiem

Zbierz znajomych i rozegrajcie wielki zimowy turniej! Jeśli macie mniej niż 16 lat w te ferie gracie za parę złotych. Obudź w drużynie ducha rywalizacji i pokaż, kto zawsze trafia do celu!

30 stycznia-12 lutego
Rezerwacje: (42) 630 40 52
Jedna gra: 4 zł (pon-pt. 10.00-18.00)

McDonald’s

Zapraszamy do McDonald’s, najpopularniejszej sieci restauracji szybkiej obsługi, na ciepłe kanapki, frytki, sałatki oraz szeroką gamę deserów. Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy zimową ofertę rabatową, w której nie zabraknie ich ulubionych zestawów Happy Meal z zabawką. Dla opiekunów wycieczek kawa i ciastko, a dla kierowcy średni zestaw gratis.

Snowpark w Manufakturze

Stok w samym centrum miasta? Czemu nie? Manufaktura przygotowuje niespodziankę dla wszystkich miłośników jazdy na nartach i snowboardzie. Już w poniedziałek na cały tydzień (30.01-05.02) rynek przeobrazi się w snowpark, który gościć będzie czołowych polskich freestylowych narciarzy i snowboardzistów.
Będzie to największa tego typu impreza w Polsce. Zazwyczaj podobne wydarzenia przeznaczone są tylko dla jednej z dyscyplin i odbywają się w górach na stokach narciarskich. Jednak tym razem tygodniowe święto narciarzy i snowboardzistów odbędzie się w centrum Łodzi. Na rynku Manufaktury zbudowana zostanie specjalna konstrukcja, która pełnić będzie funkcję snowparku. Od poniedziałku do czwartku (30.01- 02 .02) w godzinach 10:00-22:00 wszyscy chętni narciarze i snowboardziści będą mogli spróbować swoich sił, pozjeżdżać ze sztucznej, ośnieżonej górki czy spróbować ewolucji na poręczach.

W piątek rozgrzewka przed głównym konkursem, czyli mniejsze zawody w formie tzw. jamu. Ci, którzy zaprezentują najciekawsze tricki mogą liczyć na drobne upominki.

Główne zawody "Frozen Street Main Contest”, w których wezmą udział czołowi zawodnicy z całego kraju, odbędą się w sobotę 4 lutego. Od 10:00 oglądać będzie można przejazdy eliminacyjne w kategorii Freeski oraz Snowboard, a o 16:00 przyjdzie czas na przejazdy finałowe. Później, o 18:30 zawodnicy popiszą się swoimi najlepiej wypracowanymi i najbardziej widowiskowymi sztuczkami w konkurencji Best Trick. Na 20:00 zaplanowano ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.
Zawodom na rynku Manufaktury towarzyszyć będą pokazy filmów narciarskich oraz snowboardowych znanych producentów, a także imprezy w klubach mieszczących się na rynku. W piątek o godz. 20:00 projekcja filmów Level 1 „After Dark” oraz Forum „Vacation" w kinie Cinema City oraz impreza dla wszystkich pasjonatów sportów zimowych w klubie Paparazii. W sobotę najlepsi freestylowi narciarze i snowboardziści spotykają się w klubie Fever. Na zakończenie wydarzenia jeszcze przez jeden dzień (w niedzielę do 22:00) będzie można do woli korzystać z ustawionego na rynku specjalnie przygotowanego snowparku.

Lodowisko w centrum Manufaktura
ul. Karskiego 5

Dni i godziny otwarcia:
Poniedziałek-Sobota: 10.00-22.00
Niedziela: 10.00-21.00

Ceny:
wstęp - 5 zł
wypożyczenie łyżew - 5 zł
ostrzenie łyżew - 10 zł
Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!