Wypożyczanie skuterów w Łodzi w systemie blinkee.city rusza 26 kwietnia. Skutery to kolejny po rowerach miejskich rodzaj alternatywnego transportu w Łodzi. W Łodzi na początek będzie 30 skuterów na wynajem.

Od 26 kwietnia łodzianie będą mogli korzystać już z nowego ekologicznego środka transportu - elektrycznych skuterów blinkee.city. Wystarczy smartfon i aplikacja, z poziomu której użytkownik wypożyczenie skutera.

Wypożyczamy skuter na minuty. Za minutę jazdy skuterem blinkee.city użytkownik zapłaci na początku sezonu tylko 59 gr/min (standardowa cena to 69 gr/min.). Maksymalna opłata za cały dzień to 69 zł. Po ponad 100 minutach jazdy naliczanie opłat zostaje wstrzymane i dalsza jazda odbywa się już za darmo, bez względu na liczbę wypożyczonych przez użytkownika pojazdów w danym dniu.

Istnieje również możliwość postoju, czyli zarezerwowania skutera na dłuższy czas – w takim przypadku opłata wynosi 9 groszy za minutę. Studenci oraz seniorzy mogą liczyć na 15% zniżki.

Łodzianie będą mogli korzystać ze skutera klasy premium. Jest większy, wygodniejszy i lepiej wykonany niż model, z którym blinkee.city wchodziła na rynek w 2017 roku.

Mimo, że blinkee.city działa od marca 2017 roku, to cieszy się ogromną popularnością. Ma ponad 26 tys. zarejestrowanych użytkowników. Do tej pory w Polsce ze skuterów na minuty korzystali m.in. mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Sopotu i Krakowa. Za granicą usługa zostanie także uruchomiona w Budapeszcie i hiszpańskiej Walencji.Restaurant Week 2018 w Łodzi. Zobacz restauracje i ich menu [LISTA LOKALI]Największe remonty dróg w centrum Łodzi. Zobacz, które ulice zostaną zamknięte

Bielizna damska Gatta Intimate. Nowa kolekcja [ZDJĘCIA]Rewitalizacja Księżego Młyna. Textorial Park II powstanie na ruinach magazynów Scheiblera [WIZUALIZACJE ZDJĘCIA]

Czytaj także

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dobromił (gość) (Cela+)

Złodzieje z totalnej opozycji w swej naiwności myśleli, że specjalnie dla nich zostanie uruchomiony program Cela + Komfort.
Teraz nagle zrozumieli, że więzienia będą wypełniane wielkimi złodziejami i aferzystami a nie drobnymi złodziejaszkami. Żeby zrobić miejsce dla wielu totalsów należałoby ogłosić amnestię dla płotek obecnie zajmujących więzienie. Jeśli nadal będzie brakować miejsc - a wiele na to wskazuje - dla tych szczególnie zasłużonych proponuję uruchomić wilgotne i ciemne pruskie lochy oraz carskie kazamaty.

tw wolfgang przyłębski (gość)

Pan Przewodniczący nieźle się spasł. Trochę ruchu by się przydało a nie skuterki. :)