Tydzień Patriotyczny w Łodzi obfituje w nie lada atrakcje Tydzień Patriotyczny w Łodzi obfituje w nie lada atrakcje

Będący swoistym przygotowaniem do obchodów 11 listopada Tydzień ... (© Archiwum MMŁódź)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rozpoczął się Tydzień Patriotyczny w Łodzi - będący przygotowaniem do obchodów 11 listopada. Przed nami "Akcja Flaga" i wiele wydarzeń.

W ubiegłym roku Tydzień Patriotyczny zakończył się koncertem zespołu Armia

Choć działania w ramach tej imprezy rozpoczęły się już w październiku - m.in. sprzątaniem grobów, to właśnie od dziś (4 listopada) organizowany przez harcerzy ZHR Tydzień Patriotyczny 2011 rusza pełną parą.

Dzisiaj w godzinach porannych harcerze rozdawali na ulicach Łodzi gazetę specjalną. - Poświęcona jest ona dniu 11 listopada. Chcieliśmy opowiedzieć łodzianom jak ten dzień wyglądał w 1918 roku, bo okazuje się, że nie do końca to wiedzą - mówi Sebastian Grochala, inicjator i organizator Tygodnia Patriotycznego.

Gazeta będzie dystrybuowana także po południu - harcerze będą ją rozdawać od godz. 16 na ulicy Piotrkowskiej, Placu Wolności oraz na Rynku Manufaktury.

Ale to nie wszystko, organizatorzy Tygodnia Patriotycznego przygotowali całą gamę wydarzeń związanych z dniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Tydzień Patriotyczny ma za zadanie przygotowanie łodzian do Narodowego Święta Niepodległości - wyjaśnia Sebastian Grochala. - Wydarzenia rozłożone są w czasie i bardzo zróżnicowane - tak, by każdy znalazł coś dla siebie i przyłączył się - dodaje.

To już czwarty rok, kiedy harcerze organizują Tydzień Patriotyczny, przypominając tym samym, że 11 listopada powinniśmy obchodzić świadomie i przede wszystkim radośnie.

W ramach tegorocznej edycji, już w niedzielę (6 listopada) będzie miała miejsce "Akcja Flaga" - harcerze będą rozdawali pod kościołami przed mszami flagi. Przed nami także koncert Andrzeja Kołakowskiego, projekcje filmów, parada starych tramwajów, Rowerowa Masa Niepodległości, gra miejska, spacery oraz wiele innych atrakcji. Świętowanie zakończy się 16 listopada.


Czytaj codziennie: MMLodz.pl/WiadomościWiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jarenty (gość)

.... agnesj77 - byli - tylko nie stali w miejscu - punkty były ruchome z tego co zauważyłem - mi udało się gazetę zdobyć - ciekawa!